Skip to main content

 

Maltańscy death metalowcy BEHEADED ujawnili drugi nowy utwór z nadchodzącej płyty „Only Death Can Save You”, która ukaże się  14 czerwcanakładem Agonia Records. Kawałek „The Charatan’s Enunciation” otwiera nowy album i jest dostępny jako wideo z tekstem, tutaj:

Tak o koncepcji i tytule albumu wraża się zespół: „Inspiracją do nagrania 'Only Death Can Save You’ była chęć odbycia artystycznej podróży do najciemniejszych i najgłębszych zakątków ludzkiej psychiki, a w szczególności tej części ludzkiej osobowości, która boi się śmierci. Ten koncept znajdue swoje odbicie w muzyce jak i w tekstach; wyraża go również okładka albumu”.   

Na temat nowych utworów oraz pracy w studiu, dodaje: „Mając stabliny skład od czasu wydania ostatniego albumu, 'Beast Incarnate’, cały zespół mógł uczestniczyć w pisaniu utworów. Wliczając w to naszego perkusistę, Davide Billa, który był bezpośrednio odpowiedzialny za nagrania i stanowił kluczowy element w procesie nadania właśiwego brzmienia nowej płycie”.  

BEHEADED odniósł się również do nowego wydawcy i koncertów: „To pierwsza płyta wydana pod skrzydałami nowego wydawcy, co stanowi dla nas nowy początek. Mamy w planach zaprezentować nowe utworu na żywo, podczas festiwali i trasy koncertowej z Incantation i Hate, która zbiegnie się z wydaniem albumu”.

„Only Death Can Save You” został nagrany i zmiksowany w Mk2 Recording Studio. Za konsolą zasiadł perkusista zespołu, Davide Billa (znany również z Hour Of Penance). Mastering albumu odbył się w Hertz Studio w Polsce. Okładkę namalował Daniel Corcuero (Nekronikon).

BEHEADED powstał w 1991 na Malcie, zainspirowany death metalowymi formacjami wczesnych lat dziewięćdziesiątych, zarówno tymi z Europy jak i USA. Jest największym zespołem metalowym pochodzącym z wyspy. Jego początki były charakterystyczne dla okresu; BEHEADED był czynnie zaangażowany w wymianę kaset magnetofonowych i zinów tradycyjną pocztą. Ich pierwszym wydawnictwem było demo „Souldead” z 1995. Od tamtej pory zespół wydał łącznie sześć albumów studyjnych, współpracując z różnymi wytwórniami na przestrzeni lat. Najdłużej pozostawał pod skrzydłami z Unique Leader Records ze Stanów Zjednoczonych. Nakładem tego wydawnictwa ukazał się ostatmi album grupy, „Beast Incarnate” z 2017.    

Utwory:
01. The charlatan’s enunciation
02. Evil be to him who evil seeks
03. A greater terror
04. Unholy man
05. Embrace your messiah
06. The papist devil
07. Gallows walk
08. Only death can save you
09. From the fire where it all began

Formaty:
– jewelcase CD,
– czarny winyl,
– fioletowy winyl,
– pliki cyfrowe,
– koszulka.

Skład:
Frank Calleja – wokal
David Cachia – bass
Grech Omar – gitary
Simone Brigo – gitary
Davide Billia – perkusja

Koncerty:
Lato 2019: Europejska trasa z Incantation i Hate (szczegóły wkrótce).
06.07.2019: Bäckerberg in Scharnstein @ Sick Midsummer Festival, AT
08.08.2019: Schlotheim @ Party San Open Air, DE
15.08.2019: Barth @ Barther Metal Open Air, DE
17.08.2019: St-Nolf @ Motocultor Festival, FR

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj