Skip to main content

Wydawca: High Roller Records

Całość zaczyna się jak „Painkiller”. Dobry omen? Tak, omen dobry, ale lećmy dalej z krążkiem Bëehler„Messege To The Dead”.

 

Pana Beehlera na pewno kojarzycie z Exciter, z którymi to nagrał kilka zajebistych materiałów. Potem ich drogi jakoś się rozeszły i obecnie gość tworzy w kapeli Bëehler. I powiedzmy sobie szczerze – nie ma ona nijak startu do starych dobrych czasów Exciter. Zacznijmy może od wokalu, bo to na nim zapewnie i tak skupia się większość uwagi podczas obcowania z tym krążkiem. Kuuurwa, co to jest? Jakbym nie wiedział, powiedziałbym, że w tej kapeli wokale robi Titus z Acid Drinkers. Co samo w sobie nie jest złe, ale ja – ograniczony cep – chcę Dana brzmiącego jak na „Heavy Metal Maniac”! Muzycznie zaś mamy do czynienia z heavy metalem, najzwyklejszym w świecie heavy metalem, który w jakiś stopniu można porównać do Kanadyjczyków, których nazwa już tu się pojawiała. Tylko, że mnie osobiście jakoś to granie nie bierze w tym przypadku. Niby jest to ostre, agresywne metalowe granie, ale tak naprawdę coś, co miało być selling pointem, czyli wokal, psuje mi odbiór „Messege To The Dead”. Niby wszystko powinno być w porządku – wokal sam w sobie jest niezły, kawałki chwytliwe, a jednak jakoś mi się to kupy nie trzyma. Niektóre numery drażnią mnie same w sobie (kawałek numer cztery – tytułowy), inne dopiero w połączeniu z wokalem. Może to ja dziwny jestem, a zespół nagrał coś zajebistego? Bo nie mogę powiedzieć, by ten krążek był kiepski, może to ja oczekiwałem po nim czegoś innego? Nie wiem, „Messege To The Dead” nie chwyta mnie w ogóle – ani za serce, ani za jaja.

 

Krążek odsłuchany został kilkakrotnie i dalej nie mogę się do niego przekonać. Jeśli jesteście fanami starego Exciter, nie natnijcie się przypadkiem, bo właśnie zostaliście ostrzeżeni. Jeśli po prostu lubicie dobrą muzykę – sprawdźcie, może Wy akurat polubicie debiut Bëehler.

 

Wydawca: 5/10

Tracklist:

1. Jet Black
2. March of Death
3. Eternal Tormentor
4. Message to the Dead
5. Destitude Abuser
6. In Know One We Trust
7. Organized Mayhem
8. Destroy
9. Megalodon
10. Save Me From Myself
11. Kill the Witch
12. The End of the World
Oracle
16847 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy materiał Gorevent

OracleOracle6 grudnia 2016

Skomentuj