Skip to main content

CHAOS RECORDS z dumą prezentuje debiutancki album szwedzkiego zespołu DEAD EARTH, zatytułowany „Et Disperdam Illud”, w formie płyty CD.

DEAD EARTH to dzieło niezwykle płodnego artysty, Mathiasa Kamijo. Szwed jest najbardziej znany jako członek blackmetalowego zespołu Algaion, ale był także członkiem zespołu Hypocrisy pod koniec lat 90. i grał na klasycznym albumie Nephenzy Chaos Order „Pure Black Disease”, między innymi. Podczas gdy Algaion głównie określa swoje brzmienie jako szwedzką wersję klasycznego greckiego black metalu, DEAD EARTH pozwala Kamijo zanurzyć się głębiej w mroczne wody klasycznego melodicznego black metalu, poruszając się w różnych tempach, ale zawsze z płonącym zimnem melodyjnością równie oddaną co atmosferyczną.

Pierwotnie wydany na winylu w listopadzie 2022 roku, „Et Disperdam Illud” to debiutancki album DEAD EARTH, skomponowany i wykonany niemal w całości przez Kamijo. Towarzyszą mu liczni gościnni wokaliści, w tym Henke Forss z legendarnego zespołu Dawn ze Szwecji, Björn Larsson z Mordbrand i God Macabre, Thomas Clifford z Abscession i Throne of Heresy, Angus Norder z Witchery oraz Kristin Starkey z włoskiego zespołu Temperance. Perkusję wykonuje Kim Arnell (Morifade, Prime Creation), a kilka gościnnych partii gitarowych pochodzi od utalentowanego gitarzysty Toby’ego Knappa i Chaqa Mola z Dark Funeral. Nawet przy tak imponującym składzie współtwórców, kompozycje Kamijo wybijają się; z równym udziałem klasy, wdzięku, szorstkości i blasku, migoczące czarne iglice dźwięku, które tworzy DEAD EARTH, rozpalają duszę czasowym uczuciem emocjonalnej mocy metalu, zimnej i starej. Produkcja jest odpowiednio ostra i dopracowana, nadając tym ośmiu utworom piękna zaspy śnieżnej ostrość i klarowność.

Dostępny będzie od 16 lutego.

www.deadearthsweden.bandcamp.com 
www.chaos-records.com
www.facebook.com/chaosrecords 
www.chaos-records.bandcamp.com  

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj