Skip to main content

Kontakt: Abyss

 

Kapel o nazwie Abyss było w historii metalu kilkanaście, jedna egzystowała sobie nawet w Rzeszowie, w którym obecnie i ja wiodę swój żywot. Zdechła ona jednak jakiś czas temu, w przeciwieństwie do Kanadyjczyków.

 

Abyss z Kanady bowiem żyje, ma się nieźle, na dowód czego wypuścili w zeszłym roku swoje demo, zatytułowane „Accursed Followers”. Zawarli na nim siedem utworów osadzonych w klimatach death metalowych z wyraźnymi wpływami crust’u a’la Ilsa czy Anaphylactic Shock lub Discharge (numer trzeci sporo mówi o ich inspiracjach). Cóż, całość trwa niecałe dwadzieścia minut i przez ten czas kapela robi całkiem przyjemny hałas. Numery nie są długie, chwilami dość chaotyczne, co przekłada się na wrażenie, iż „Accursed Followers” jest jeszcze bardziej dzika niż w rzeczywistości, hehe. Bo faktycznie, to demo ma w sobie element takiego zwierzęcego pierwiastka, który nie pozwala Kanadyjczykom na zwolnienie, na litość względem słuchaczy. I tylko szkoda, że chwilami te kawałki zlewają mi się w całość i nie do końca mogę dojść, w którym momencie demówki aktualnie jestem. Niemniej jednak, z uwagi na styl w jakim obraca się Abyss, mnie słucha się tej demówki dość przyjemnie.

 

Jeśli grzebiąc w podziemiu dogrzebiecie się któregoś dnia do kasetki zatytułowanej „Accursed Followers”, zachęcam Was do zapoznania się z tym materiałem. Dwadzieścia minut przyjemnych tortur.

 

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. To Conquer a Corpse
2. Accursed Followers
3. The Final Blood Bath (Discharge Cover)
4. Purity Negation
5. Unburied
6. Coven of the Blood Stalker
7. Splatter House
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wznowienie EPki Hexecutor

OracleOracle6 listopada 2018
Newsy

Nowy album Tetragrammacide

ŁysyŁysy2 września 2023

Skomentuj