Skip to main content
Zremasterowane reedycje klasycznych albumów PESTILENCE (progresywny/techniczny death metal) z lat 80-tych i 90-tych ukażą się na nośnikach fizycznych 30 czerwca oraz w wersji cyfrowej 24 lutego nakładem Agonia Records.

Reedycje obejmą cztery pierwsze albumy PESTILENCE, które zostały zremasterowane w Satanic Audio (Behemoth, Azarath).

PESTILENCE to holenderska grupy, która zaliczana jest w poczet twórców gatunku technicznego death metalu, razem z amerykańskimi formacjami Death, Atheist i Cynic.

Albumy, które ukażą się w ramach reedycji, to:
1. „Malleus Maleficarum” (1988) – debiutancki album z Martinem van Drunen’em (Apshyx) na wokalach. Pozycja obowiązkowa dla  fanów PESTILENCE, sięgająca do korzeni gatunku oraz do początków grupy. Album wyprzedził formację Death i jej album „Leprosy” o miesiąc, a także Morbid Angel, którego debiut ukazał się dopiero w 1989.
2. „Consuming Impulse” (1989) – okazał się przełomowym albumem w historii PESTILENCE. Zainaugurował transformacje zespołu i przejście w objęcia cięższego, bardziej zapadającego w pamięć death metalu. Album zapewnił PESTILENCE międzynarodową renomę, pozycjonując formację na czele ówczesnej sceny razem z Death, Obituary, Sepultura, Morbid Angel, Bolt Thrower i Autopsy. Decibel Magazine wprowadził go do swojej „galerii sław” w 2013.
3. „Testimony of the Ancients” (1991) – klasyka progresywnego death metalu od twórców gatunku. Pierwszy album, na którym Patrick Mameli wystąpił w podwójnej roli wokalisty/gitarzysty. Zmiana ta nie tylko przetrwała próbę czasu, ale dała również początek charakterystycznemu brzmieniu PESTILENCE. Nagrany w legendarnym Morrissound Studios (USA) pod okiem producenta Scotta Burnsa.

4. „Spheres” (1993) – ukazał się w czasie, gdy scena metalowa była zbyt hermetyczna aby docenić jego wyjątkowości i rozpoznać wpływ, jaki będzie miał na przyszłe pokolenia. Z początku niedoceniane, odważne połączenie muzyki jazz fusion i progresywnego/technicznego death metalu, zostało wiele lat później uznane za przełomowe i zainspirowało takich artystów jak Gorguts, Necrophaigst czy Obscura.Lista utworów znajduje się na dole strony pod tym adresem:
pestilence.store/fatal-rereleases/

Formaty:
– Jewelcase CD.
– MC.
– Czarny LP.
– Limitowany LP (11 wzorów).
– Pliki cyfrowe.

Ubrania:
– T-shirt i bluza z zamkiem.

Obecny skład:
Patrizio Mameli – wokal, gitara
Rvtger van Noordenbvrg – gitara
Joost van der Graaf – bass
Michiel van der Plicht – perkusja
Przedsprzedaż:
http://pestilence.store/fatal-rereleases/

PESTILENCE on-line:
Website: http://www.pestilence.nl
Facebook:https://www.facebook.com/Pestilenceofficial
Instagram: https://www.instagram.com/pestilenceofficial/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6JcFn4PlXFuXmhRXpOpsan

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec
Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

replicare
Newsy

Wieści od Replacire

OracleOracle30 maja 2024
Newsy

Wieści od Metalian

OracleOracle14 października 2011

Skomentuj