Skip to main content

Wydawca: Van Records

Wolvennest to kapela, którą odkryłem, ponieważ od jakiegoś czasu sprawdzam wszystko, co wypuszcza Van Records. Jest to dobra strategia, bo wydawca ten nie ma słabych krążków.

Wolvennest właśnie wydał na światło dzienne za sprawą tego labela swoją drugą płytę i jest lepiej niż znakomicie. Następca „Wolvennest” nosi tytuł „Void” i już spieszę wyjaśniać, czemu jestem zachwycony. Wolvennest gra muzykę z pogranicza atmosferycznego rocka i black metalu. Ten „black metal” piszę z pewną dozą wahania, ponieważ ktoś może mi zaraz zarzucić: „A gdzie ty tu ten black metal słyszysz?” Słyszę, może nie koniecznie w skrzekach i piskach, ale w klimacie. Bo na „Void” klimat to podstawa i zarazem wielka zaleta tej muzyki. Największą siłą tego grania są fantastyczne, powtarzalne, wręcz mantryczne riffy oraz kapitalne czyste wokale. To granie można porównać trochę do Sabbath Assembly, Chelsea Wolfe czy forsowanego (nie bez powodu) przez kolegę Oracle zespołu Gold. Generalnie jest tu nastawienie na klimat, budowanie nastroju, atmosfery. Prostymi środkami osiąga się genialne rezultaty. Muzyka płynie i mimo tego, że nie jest to granie jakoś szczególnie porywające w formie, to nie mamy prawa nudzić się ani sekundy. Czerpie naprawdę wiele przyjemności ze słuchania tego zespołu. Takie numery jak „Ritual Lovers” czy „L’Heure Noire” wywołują moje wielkie poruszenie. Wymieniłem je tylko ze względu na jakiś tam wewnętrzny sentyment. Cała płyta jest genialna i od początku do końca mnie pochłania. Nie ma tu słabych punktów, nie ma momentów nudy.

Polecam sprawdzić osobiście Wolvennest, bo jest to zespół zdecydowanie wart głębszego poznania. Ja czekam na jakieś wieści dotyczące koncertów. Może ktoś ich do Polski ściągnie. Wbijam wtedy jak pojebany.

Ocena: 10/10

Tracklist:

01. Silure

02. Ritual Lovers

03. Void

04. L’Heure Noire

05. The Gates

Pathologist
1130 tekstów

Newsy

Wieści od Cryptic Brood

OracleOracle3 czerwca 2015
Newsy

Hell debiutuje

OracleOracle10 maja 2011

Skomentuj