Skip to main content

Wydawca: Century Media Records

Nie wiem, jakie jest Wasze zdanie o szwedzkim Witchery, ale mi zawsze wydawali się sztucznym tworem, stworzonym do zarabiania pinionżka raczej niż do szerzenia kultu black/thrash metalu.

Stąd też raczej nie przykładałem większej wagi do ich wydawnictw, które ukazywały się już w XXI wieku. No ale panownie niezmordowanie wydają nowe płyty, a najnowsza – „Nightside” trafiła jakiś czas temu pod moje strzechy i kręci się już jakiś czas. Cóż więc razem z nią do mnie trafiło? No nie przeczę – kapela potrafi komponować chwytliwe numery, wystarczy że posłuchacie sobie „Don’t Burn the Witch” (to nie cover Venom wbrew tytułowi). Kawałki porywają, wpadają w ucho, chcecie je nucić i zapamiętujecie, a równocześnie jakaś tam agresja w nich drzemie. Tylko ja mam cały czas wrażenie że tam jest trochę więcej plastiku niż metalu. Może się mylę. Może to przez to, że raczej nigdy nie słuchałem macierzystych formacji muzyków Witchery. Stąd też recenzując „Nightside” stoję w rozkroku, a to nie do końca wygodna pozycja. Niby mi się podoba, a czegoś mi brakuje. Chyba takiego autentycznego metalowego podejścia, pierdolnięcia, brudu. Nawet te ich zdjęcia jakieś takie ładne. Jeśli potraficie słuchać metalowej płyty bez tego, na pewno docenicie najnowszą propozycję Szwedów bardziej ode mnie.

Więc reasumując, nie jest źle, ale istnieje olbrzymia liczba zespołów grających niby podobnie, a jakoś bardziej metalowo, w rozumieniu brzmienia i podejścia do sprawy.

Ocena: 7/10

1. Witching Hour
2. Don’t Burn the Witch
3. Storm of the Unborn
4. Er steht in Flammen
5. Popecrusher
6. Left Hand March
7. Under the Altar
8. Churchburner
9. Crucifix and Candle
10. A Forest of Burning Coffins
11. Nightside

Oracle
17157 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj