Skip to main content

Po wydaniu uznanych albumów „Nihil” i „Ascension”, belgijska horda black metalowa SERPENTS OATH podpisała kontrakt z wytwórnią Odium Records na swój trzeci album, planowany do wydania pod koniec 2023 roku.

W związku z podpisaniem umowy z nową wytwórnią, zespół komentuje: „Od momentu wydania naszego pierwszego albumu utrzymywaliśmy kontakt z Shadow of Odium Records. Od samego początku było jasne, że podzielamy tę samą wizję bezkompromisowego black metalu. Dlatego jesteśmy zaszczyceni współpracą z elitarną wytwórnią undergroundową, która wydała materiały takich zespołów jak Ofermod, Beastcraft, Acherontas, Varathron czy Black Altar.”

Na temat nagrywania zespół dodaje: „Ponieważ to trzeci album, zorientowaliśmy się, że musimy postawić przed sobą wyzwanie. Nie tylko zmieniliśmy wytwórnię, ale także udaliśmy się do innego studia. Celem było uchwycenie energii naszych koncertów na żywo i połączenie jej z miażdżącym dźwiękiem. W Project Zero Studio udało nam się dokładnie to osiągnąć. Yarne postawił nas przed wyzwaniem podczas nagrywania, a następnie zapewnił, że miksy i mastering dostarczą efektu miażdżącego czaszki.”

Shadow z Odium Records dodaje: „Po tak silnym debiucie, równie imponujący drugi album sprawił, że było dla nas jasne, że chcemy współpracować z Serpents Oath. Przynoszą świeże powietrze, jednocześnie uchwycając ducha black metalu lat 90. Ich trzeci album będzie kolejnym krokiem na tym polu.”

Więcej szczegółów na temat nowego albumu zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach.

www.serpentsoath.com

https://www.facebook.com/serpentsoath
https://www.instagram.com/serpentsoath/

www.odiumrex.com

www.facebook.com/odiumrex

www.instagram.com/odiumrecords

www.odiumrecords.bandcamp.com

www.youtube.com/odiumrec

Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Chaînes debiutuje

OracleOracle29 września 2023

Skomentuj