Skip to main content

Valdrin Beyond the ForestWydawca: Blast Head Records

Intro – nudne. Miało być strasznie, a groza jest tu rodem z Kaczych Opowieści, ciągnie się przy tym niesłychanie.

Tak zaczyna się debiutancki krążek Valdrin – black metalowców z amerykańskiego Valdrin. Płyta jest zatytułowana „Beyond the Forest” i stanowi przykład jak zanudzić słuchacza. Kapela wsadziła w nią tyle melodii, jakby chciała się ścigać z samym Cradle Of Filth. Klawiszowe pasaże przykrywają niczym kordełka z cukru-pudru łatwo wpadające w ucho riffy. Wokalista skrzeczy, ale tak żeby jednak ktoś go zrozumiał, no bo teksty zapewne takie głębokie. Co prawda sięgnęli też po inne zespoły, bo nawet głuchy usłyszy tutaj inspiracje Dissection (co jeszcze się chwali), bądź Catamenia albo innym Old’s Man Child. Fakt, niekiedy nie jest źle – głównie w tych agresywniejszych momentach, które jednak odchodzą w niepamięć wraz z pierwszym muśnięciem klawiszy lub zwolnieniem – tutaj to już tylko nuda i nic więcej, black metalowa kapela jakich setki. Ja nie przeczę, że ta muzyka się może podobać, ale panowie są po pierwsze zbyt odtwórczy, po drugie – źródła inspiracji nie zawsze należą do trafionych. W związku z tym „Beyond the Forest” jest płyta na jeden raz, przynajmniej dla mnie.

Niestety u mnie minęły czasy, gdy wszystko co black metalowe było fajne, a jeszcze jak ładnie wpadało w ucho to już cycuś. Teraz zezgredziałem i taki Valdrin nie robi na mnie wrażenia.

Ocena: 4,5/10

Tracklist:

1. A Drain in the River (intro)
2. Beyond the Forest
3. Rusalka Succubus
4. Serpent Willow
5. Impaled Visions Breed Within the Vines
6. Calling to the Canidae Horde
7. Through the Catacombs
8. Come Forth
9. Darkness As Black As Evil
10. Battles in the Mdieval Sky
11. In the Vortex of Time / Relinquish Flesh
12. Forgotten Souls

 

Oracle
16864 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy krążek Funerus

OracleOracle3 października 2011

Skomentuj