Skip to main content

22 stycznia 2024 roku , MEMENTO MORI we współpracy z CRYPT OF THE WIZARD z dumą zaprezentują bardzo oczekiwany trzeci album zespołu DIPYGUS, zatytułowany po prostu „Dipygus„. Wersję na CD będzie dostarczać MEMENTO MORI, natomiast wersję winylową będzie obsługiwać CRYPT OF THE WIZARD.

Wszyscy ostrzeżeni, DIPYGUS powracają do pierwotnych czasów ze swoim elegancko zatytułowanym trzecim albumem. Ozdobiony sugestywną okładką autorstwa Haydena Halla, „Dipygus” wrzuca bezbronnych słuchaczy w psychodeliczną dżunglę makabrycznych przyjemności. Dziesięć utworów trwających 41 minut kwalifikuje kwartet do najdłuższego nagrania, charakteryzującego się maksymalnym omamem i charakterystycznie miażdżącym wykonaniem. Wszystko tutaj wydaje się OGROMNE – brzmienie, atmosfera, nadnaturalna aura – a jednocześnie wykazuje przestrzenną jakość, która jest niepokojąca do potęgi. Być może jest to efekt coraz bardziej skomplikowanego stylu kompozycji DIPYGUS, niekoniecznie „technicznego” czy improwizacyjnego, lecz pewnego aspektu „podniesionego jaskiniowca”, który popycha prymitywizm ku odurzającym granicom. Mijające, lecz upiorne solówki również odgrywają rolę w menażerii fetoru „Dipygus”, pogłębiając psychotyczne reakcje w ich wilgotnej, piekielnej dżungli, a nawet odrobina syntezatorów sprzed lat zostaje zmiażdżona, topiąc się w ogromie ciężaru gitarowego DIPYGUS.

www.facebook.com/dipygus
dipygus.bandcamp.com
www.memento-mori.es
www.facebook.com/memento.mori.label
www.cryptofthewizard.com
www.facebook.com/cryptofthewizard 
cryptofthewizard.bandcamp.com

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Trzeci album Warmblood

OracleOracle11 października 2014

Skomentuj