Skip to main content

Wydawca: Selfmaegod Records

No to chyba powoli zacznie się odpływ fali zatytułowanej „death metal starej szkoły”, bo dostaję coraz bardziej przeciętne i mało interesujące płyty do recenzji.

Co dziwne, w tworze działającym pod nazwą Unburied nakurwia i gardło zdziera Mark Riddick – znany między innymi z morderczego Fetid Zombie. I jego kolega z kapeli też tu jest. I jeszcze jeden typ, którego nie kojarzę. W każdym razie jak na moje ucho „Murder 101” brzmi jakby zamieścili na nim kawałki, nad którymi nie chciało się im pracować, zrobione po łebkach i najmniejszej linii oporu. Stwierdzili pewnie – kurwa, skoro pojedynczo się nam nie podobają i nie wrzucimy ich na krążek takiego Fetid Zombie czy GraveWax, to może by ukręcił z tego kilka dolarów w inny sposób. Sklecili więc to w kupę, tak by starczyło na cały album, obwieścili, że szukają wydawcy. No i znalazł się Karol z Selfmadegod, który zdecydował się to niestety wydać. Jak dla mnie, równie dobrze mógł te pieniądze przepić sobie czy kupić coś niezbędnego do domu (ponton, żyrandol, zastawę stołową…), bo Unburied stworzyło co najwyżej przeciętny kawałek death metalu. Brzmi to jak marna kalka wczesnych krążków Cannibal Corpse opatrzonych szwedzkim brzmieniem i takimi też wpływami plus odrobiną punkowej prostoty – niestety wszystkie numery brzmią podobnie, więc nie wyróżnię Wam tu żadnego na plus czy na minus, może poza „Reborn Unto Hades”, który jakoś tam się broni. Reszta jest naprawdę średnia, mocno średnia – a nawet chwilami po prostu słaba. Pod koniec zaczęło mi się naprawdę podobać, ale po piętnastu sekundach zorientowałem się, że to nie ich utwór, a cover GG Allina. A po nim dostajemy jeszcze dwa numery i znów jest przeciętnie, bo to kawałki autorskie…

Nic nie poradzę, ale na moje ucho wyszło miernie, maksimum przeciętnie. Nie zawracajcie sobie głowy tym albumem, jest wiele innych, lepszych.

Ocena: 4/10

A tutaj jest zjebka po angielsku, na Old Death Metal Webzine. 

TRacklist:

1. Trapped in a Delusion  
2. I’m Going to Fuckin’ Kill You  
3. Stalked, Fucked, and Buried  
4. Abraxas Annihilation (Integrity cover)  
5. Homicidal Sex Rage  
6. Reborn unto Hades  
7. Impulse to Kill  
8. Heartless Corpse Defilement  
9. Witchburner (G.G. Allin cover)  
10. The Kidnapper  
11. Murder 101

 

Oracle
17037 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj