Skip to main content

Schizma prezentuje trzeci singiel promujący „Upadek”! 

Bydgoski zespół udostępnił właśnie kolejny premierowy utwór. „Patologia” promuje nadchodzący wielkimi krokami i pierwszy od 13 lat długogrający album grupy. Wydawnictwo ukaże się już w najbliższy piątek, 17 lutego, nakładem wytwórni Piranha Music, a koncertowa premiera odbędzie się dzień później w bydgoskim klubie Mózg.

POSŁUCHAJ SINGLA:

Za brzmienie odpowiedzialny jest Szymon Grodzki (Invent-Sound Studio), natomiast okładkę oraz całą oprawę graficzną wydawnictwa zaprojektował TomaszDzimira.

Schizma to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hc. Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje zespół i co jedna mu rzesze oddanych ludzi to występy na żywo, odzwierciedlające to co najważniejsze w hc: energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów. Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej.

Album można zamawiać na stronie wydawcy:

SCHIZMA W SIECI:

https://www.facebook.com/schizma
https://www.instagram.com/schizmahxc/

Oracle
17037 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Bane „The Acausal Fire”

PathologistPathologist23 listopada 2012
Newsy

Numer z EPki Nexul do odsłuchu

OracleOracle9 października 2020

Skomentuj