Skip to main content

 

Kontakt: Tribal

Na kejosie miała się ukazać recenzja pierwszego składaka, który to przemiły chłopiec zwany dalej Robertem, dołączył do swoje papierzaka. Niestety się nie ukazała z takich, a nie innych powodów (moja wina). Za to karnie, ale – jak się okazało – i z dużą przyjemnością zabrałem się do przesłuchu tribalowej dwójki.

Ze składankami to jest tak, że z oczywistych względów podobają się one tym, którzy je zmontowali.  Taki monter potrafi zachwalać swoje, jakże przecież trafne wybory godzinami, a dowodów na zajebistość akurat tych konkrentych kawałków, akurat tych konkretnych zespołów podać może dziesiątki. Problem polega na tym, żeby przekonać do tego innych. A tu go na szczęście  zwyczajnie nie ma. Robert zebrał kapele, które lubi, lub też polubił niedawno. Część z nich wydał, a niektóre może wyda. Dla tych, którzy nazw nie kojarzą wskazówka. W ogromnej ilości na tej płycie znajduje się death metal. Dodać jednak należy, że nie jest on tutaj jednorodny. Mamy piwnicę i prostotę, ale i nieco bardziej melodyjnie (dalej mnie nie przekonuje klawisz w Valinor), mamy coś co brzmi jak Vader (Vexatus – przykro mi takie mam skojarzenia). Znajdą się i mariaże deathu z innymi gatunkami – Cryptis Rites na ten przykład. Jednym słowem jest czego posłuchać. Dodatkowo na składance tej znalazł się bardzo heavy Wild Whips i blackowy Moritus. W tym pierwszym wypadku zespół ma rok, muzycy –   widać że srajtki, ale całkiem dobrze sobie radzą, chociaż przed wokalem sporo nauki, bo czasem mu się nie zdąża. Ciekawe zagranie, powiem szczerze, może nawet od przyszłych składanek oczekiwał bym pójścią w tą stronę. Znaczy w stronę różnorodności.

Oceny nie będzie, bo nie zwykłem oceniać cyfrą składanek. Natomiast mnie się ten krążek podoba. Płyta jest dołączona do wspomnianego zina, którego zresztą recenzja też się pojawi, więc w zasadzie nic na nią nie wydajcie, a posłuchać można. Przy okazji w niektórych przypadkach skonfrontować to co grają muzycy z tym co mają do powiedzenia.

Tracklist:

 

01. Hazael – Legate of Goat Tyrant
02. Mesmerized – You’ve all been Fucked
03. Herpes – Ravenous
04. Nailgun Massacre 0 Cadaverous Lay
05. Mass Burial – Rotten Rise Again
06. Mummified – Malicious Incubus Excavarion
07. Formis – Leaders of Flesh
08. Cryptic Rites – Thrashed by Death
09. Vexatus – When the Hour Strikes
10. Valinor – The Voice of Space
11. Wild Whips – Heavy Metal Gods
12. Murderous Instinct – Worlds of Shadow
13. Shredlust – This is War
14. Moriturus – Oda
15. Chaos Synopsis – Licence to Kill
16. Godphobia – Hal
Ef
4486 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Nowa płyta Blodarv

OracleOracle22 października 2012

Skomentuj