Skip to main content

TOŃ

nowy singiel zespołu

‘Wdech / Wydech’

Posłuchaj singla w streamingu:

https://linktr.ee/wszyscytoniemy

Singiel zapowiada debiutancki album “Korzenie”

Premiera 14.06.2024

TOŃ to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej, który łączy elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, leśnymi, aż po metalową ekstremę. Tworzą go przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV. Grają razem muzykę z pogranicza jawy i snu, w której ciężar i gardłowy krzyk mieszają się z harmonią, wyrazistym kobiecym wokalem i subtelnością.

Singiel ‘Wdech / Wydech’ to utwór, który zapowiada wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

Utwór opowiada o stanie zagubienia i strachu przed nieznanym. O uczuciu, które towarzyszy Ci, kiedy nie pytasz już “czy”, a “kiedy” Twój świat się rozsypie.” mówi o swojej piosence zespół TOŃ. “Wszystko jest w Twojej głowie, a świat dookoła po prostu trwa – był, jest i będzie.” dodają muzycy.

Pierwszy album zespołu zatytułowany “Korzenie” premierę będzie miał 14 czerwca.  Zawierać będzie 8 utworów, płytę zapowiadały inne single z płyty: ‘Odwilż’, ‘Las, głaz, ćma’ i ‘Niesława’.  Zarejestrowany został w Nebula Studio przez Tomka Stołowskiego (Tides From Nebula), a większość z nich zmiksowana i zmasterowana przez Maćka Karbowskiego (także TFN). Tytułowy utwór został zmiksowany przez Roberta Szydło (Mikromusic).

Premierowy koncert płyty TOŃ “Korzenie” odbędzie się 14 czerwca w Warszawie w klubie Hydrozagadka. TOŃ zagra wspólnie z gośćmi specjalnymi: Moriah Woods i Shagreen.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/445994014776367

TOŃ to:

Monika Adamska-Guzikowska – wokal

Jagoda Podskarbi – perkusja

Jakub Guzikowski – gitara, wokal

Robert Wiśniewski – gitara, sample, synthy

Wojtek Górecki – bas

„Korzenie” – playlista:

  1. Wdech/Wydech
  2. Las, głaz, ćma
  3. Korzenie
  4. Nic pomiędzy
  5. … A dom niewoli zniszcz i spal
  6. Niesława
  7. Krzyk
  8. Odwilż

Linki: https://linktr.ee/wszyscytoniemy

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj