Skip to main content

The Sabbathian Ritual RitesWydawca: Svart Records

Nie wiem jak Wy, ale ja przepadam za doom metalowymi płytami, gdzie wokal dzierży babka – oczywiście o ile ma ku temu warunki odpowiednie. I nie mam na myśli rozmiaru miseczki.

Choć jeśli tu nie jest źle, to tym ciekawiej, przyznacie? Ale mowa o The Sabbathian w tym kontekście dotyczy jedynie muzyki. Starego, dobrego doom metalu. Inspirującego się Black Sabbath, Pentagram i Saint Vitus. I innymi starymi zespołami. Podoba mi się to. Przede wszystkim – podoba mi się głos Annette. Jest bardzo mocny, zaś ona umiejętnie nim operuje. Podoba mi się też ciężar riffów oraz ich chwytliwość. Ale nie jestem zaskoczony, jako że kompozytorem (o ile się nie mylę) jest tu Chad Davis, który stoi za masą świetnych zespołów i fani doom metalu na pewno nie będą mieli problemu z podstawieniem tutaj odpowiedniej nazwy. Wpleciono tu też odrobinę heavy metalu, ale głównie dotyczy to solówek (jak tej zamykającej ostatni numer na płytce). Razem jest bardzo dobrze. To tylko trzy numery, ale są odpowiednio długie, by zapoznać się z The Sabbathian i wyciągnąć odpowiednie wnioski. A moje wnioski są takie, że „Ritual Rites” to naprawdę warta waszej uwagi EPka – nie nudzi się, wbrew przeciwnie – wciąga i powoduje, że słuchaczowi chce się do niej wracać.

Zdecydowanie polecam The Sabbathian. Podejrzewam, że wkrótce zespół podpisze deal z jakimś majorsem, a wtedy wspomnicie słowa Oralce’a.

Ocena: 8/10

Tracklist:

Side A
1. Ancient’s Curse  
Side B
2. Ritual Rites  
3. Nightshade Eternal

 

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

somniate
Newsy

Druga płyta Somniate

OracleOracle3 czerwca 2023

Skomentuj