Skip to main content

The Dead Goats  All of Them WitchesWydawca: Testimony Records

Tak w ogóle to się zdziwiłem, że najnowszy album The Dead Goats ukazał się w Testimony Records, a nie jak wcześniejsza EPka w jednej polskiej wytwórni. Ale widać tak chłopaki chciały, nie wiem tylko jak przełoży się to na promocję, bo jakoś nie widziałem wielkiego ruchu w tym temacie po wydaniu „All of Them Witches”.

Ale jak to się mówi: ciach Walenty, na bok sentymenty. Mamy dwójkę od The Dead Goats i pod względem artystycznym jest naprawdę bardzo dobrze. Ten album ma ten pierwiastek, którego brakło mi na chwalonym ostatnio szeroko debiucie Eteritus – ma odpowiednią dawkę brudu, pierdolnięcia i ponurej aury – wszystko na jednym albumie. Świetną rzecz robią te króciutkie klawiszowe wstawki, może to przez tytuł a może samoistnie przywodzące na myśl stare dobre horrory. Ale jest ich mało, a tak po prawdzie to zebraliśmy się tu, by słuchać szwedzkiego death metalu, chropowatego jak nieoheblowana deska w sraczu. Od początku przelatujemy przez ten krążek jak przez pordzewiałą zjeżdżalnie w basenie – tylko, że naszą dupę, poharatną przez nierówności, gwoździe, odstające kawałki blachy dodatkowo traktuje mocno osolona woda. Uwielbiam u tych typów do tego te dwa wokale, jeden bardziej wkurwiony od drugiego. Świetnie komponują się z potężnymi, brudnymi riffami. A perkusyjno – basowe smaczki jak to zwolnienie w „Dwarves in my Coffin” – cudo. Albo na początku „The Gloom that Came to Salem” – połączenie klawiszowej wstawki z perkusyjnym ponurym rytmem… Właśnie takimi motywami Martwe Kozły kupiły me serce i mielą je do dziś. Oczywiście przy akompaniamencie muzyki z „All of them Witches”.

No to podsumowanie będzie krótkie, jak i cała recenzja. Tego albumu nie może u Was zabraknąć, tak po prostu, po ludzku musicie go mieć i katować nim sąsiadów, rodzinę, kolegów i samego siebie. Przesmaczne!

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Coven
2. All of Them Witches
3. Of Darkness and Decay
4. Broodmother
5. Conquering the Worm
6. The Curse of Gallows Hill
7. Dwarves in My Coffin
8. Into the Fiery Grave
9. The Gloom That Came to Salem
Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj