Southern Discomfort #24 – Spirit (Warszawa) + 71tonman + Green Giant + Dormant Ordeal

southern discomfort 24a

۞ SPIRIT (sludge/death) – Warszawa (ex Vagitarians)

http://www.facebook.com/spirit.is.free

Spirit to twór powstały na gruzach sludge’owego Vagitarians, który swoją krótką, acz stanowczą działalnością zdążył wpisać się w kanony muzyki stoner-sludge’owej w Polsce. Spirit miało z założenia kontynuować muzyczne tradycje rozwiązanych ‚vagin’, jednak już teraz muzycy stwierdzają, że postanowili eksploatować także inne kierunki muzyki ciężkiej. W listopadzie nagrywają pierwszą czteroutworową epkę, w grudniu zaś planują kilka koncertów. W skład zespołu wchodzą: – Piotr „rutkoś” Rutkowski – gitara/wokal [ex vagitarians, obecnie corruption] – Bartłomiej „grabarz” Gamracy – perkusja [ex vagitarians, obecnie corruption] – Marian Odsłuch – bas [ex vagitarians]

۞ 71TONMAN – (sludge/doom) – Wrocław

http://www.facebook.com/71TonMan

Potężny, tłusty i powolny sludge/doom z Wrocka.

۞ DORMANT ORDEAL – (death metal) – Kraków

https://www.facebook.com/dormant.ordeal

Ceniona krakowska załoga death metalowa z mocno technicznym zacięciem.

„Dormant Ordeal (…) stworzył płytę uniwersalną i kompletną pod każdym względem jak na death metalowe standardy. Na pewno nie przełomową, choć bardzo uderzającą oraz bliską doskonałości.” (Psycho Magazine)

۞ GREEN GIANT – (stoner metal) – Kraków

http://www.facebook.com/greengiantband

Zespół istnieje od roku 2012, składa się z 5 chłopów grających muzykę z okolic stonera i metalu. Świeża i bardzo obiecująca ekipa.

WJAZD: 10zł

Autor

9989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *