Skip to main content

thar

 

Wydawca: Phantom Pain

Wyobraźcie sobie, że będziecie mieli dzisiaj pierwszą i najprawdopodobniej ostatnią szansę, przeczytać na Kejosie mityczną OBIEKTYWNĄ RECENZJĘ. Tak mi drodzy, to co właśnie przed chwilą przeczytaliście to nie jest efekt poalkoholowego splątania liter. Tak właśnie dzisiaj będzie.

 

Obiektywnie więc rzecz biorąc, jeśli zgadzacie się z naszą linią redakcyjną, tak powiedzmy w 90% , to nie macie na tym wydawnictwie czego szukać. Ba, powiem więcej. Nawet jeśli nas nie lubicie, uważacie, że się chuja znamy, to i tak powinniście na „Bleeding for the Devil” uważać. Tartharia, która początkowo bytowała w Rosji, a teraz pije wódę w sąsiedniej Finlandii nie jest zespołem nowym, bo funkconuje już przeszło dekadę. Jak mogłem zorientować się z kompilacji, którą również dane mi było dostać, przez ten czas nie zmienili specjalnie podejścia do tworzonej przez siebie muzyki. Bo Tartharia miesza. Kurwa, czego tutaj nie ma. Gołej baby w sumie. Nieważne. Powiedzmy, że muzycznie określić to można jako black/death, ale bardzo zmiękczony. To jednak nie wszystko, bo Panowie pozwalają sobie na volty bardziej w modern thrash, ale też i w kawałki (drugi na płycie), który brzmi jak Nightwish, czy inna Epica, tylko ze słabszym brzmieniem. Ba, na koniec tego koktajlu dostajemy jeszcze kawałek brzmiący jak Amorphis z dobrym czasów. Nie wiem tylko, czy to odrębny kawałek, czy winyl jest jebnięty, bo wygląda na to, że brakuje w tym utworze sporej części. Zaczyna się on średnio, potem cisza,  a końcówka we wspomnianych klimatach jest naprawdę do słuchania.

I tak całkiem obiektywnie powiem na końcu co następuje. Jeśli nie jesteście wymagającymi słuchaczami, łykacie takie mieszanki, albo macie po te 13-18 lat, to spokojnie możecie to kupować. Nieco starsi, czy po prostu obeznani w takich dźwiękach, może posłuchają. Dla mnie to nic ciekawego.

Ocena: dla małolatów 7/10 dla starszaków 5/10 dla takich wyrobionych słuchaczy jak ja 2/10

 Tracklist: 
01. Metal Salvation
02. Bridges Burning Memories
03. Bleeding for the Devil
04. Satisfactory Suffocation
05. Never Too Late
06. Prime Evil
07. Half a Sense
08. Mission Failed

 

 

 

Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Nowy materiał Fen

EfEf18 listopada 2014
Ershetu_Logo
Newsy

Wieści od Ershetu

OracleOracle5 października 2023
Newsy

Nowy krążek Laster

OracleOracle21 listopada 2016

Skomentuj