Skip to main content

Z początkiem maja startuje trasa koncertowa trójmiejskiego AMPACITY, podczas której zespół będzie promował swój najnowszy album „IV” wydany 31 marca nakładem wytwórni Piranha Music. W instrumentalnym locie do odległych stanów świadomości towarzyszyć im będzie sensacyjna DOLA, która wprowadzi w program tej muzycznej wycieczki trochę obłędu, mroku i niepokoju.

Trasa zawita do sześciu polskich miast:
5 maja – Poznań / Pod Minogą
6 maja – Warszawa / Hydrozagadka
7 maja – Toruń / NRD
12 maja – Wrocław / Liverpool
13 maja – Kraków / Alchemia
14 maja – Katowice / Katofonia

POSŁUCHAJ ALBUMU „IV”:
https://youtu.be/2wcrcXl_5eE

Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta „Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa („Superluminal” w 2015 oraz „The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album.

Powstała w 2018 roku DOLA składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. Trio szturmem wzięło polską scenę w 2020 roku wydając niespodziewanie debiutancki album zatytułowany po prostu „Dola„, który przez wielu został nazwany jednym z ciekawszych debiutów roku. Tylko rok przyszło nam czekać na następcę tego dzieła, bo już w 2021 zespół wydał drugi, równie dobrze przyjęty album „Czasy„. Oba albumy zostały wydane własnym sumptem przez zespół, a następnie wznowione pod koniec 2022 roku przez Piranha Music.

Oprawę graficzną koncertów zaprojektował Adam Bejnarowicz Muzykografika.

AMPACITY W SIECI:
www.facebook.com/ampacityband
www.instagram.com/_ampacity_/

DOLA W SIECI:
https://www.facebook.com/Dola.official.2018
https://www.instagram.com/dola.band/

Oracle
17065 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj