Skip to main content

Wydawca: Caligari Records/Me Saco Un Ojo Records/Pulverised Records

Zagadka: co otrzymamy jeśli zmieszamy fińskie granie z profilem wydawniczym Caligari Records? Szaloną mieszankę black metalu, grindu oraz thrashu, czyli Sonic Poison właśnie. Z początku jak ujrzałem słowo „grind”, to lekko mnie cofnęło, tym bardziej, że hulający wówczas po sieci singiel „Library Slasher”, choć dziki, nie wyrwał mnie z butów. Mój sceptycyzm został jednak zniszczony, niczym rosyjski czołg przez ukraińskie drony, gdy włączyłem całość, bo Sonic Poison, to jebany, soniczny huragan.


Na tym albumie nie ma rozbudowanych wstępów, interludiów, czy choćby zwolnień. Tercet z Tampere od samego początku łapie za gardło, rzuca na ziemię i skacze po Was ciężkimi buciorami. Muzycznie przypomina mi to Slayera, który nawciągał się koko, amfy, mety, oregano oraz przyprawy do grilla, po czym wziął szturmem wypełnioną potłuczonym szkłem piwnicę, by wespół z równie nafuranympo uszy Repulsion odjebać muzykę tak dziką, że zatraca się resztki człowieczeństwa. A do tego w trakcie wpada jeszcze Skumstrike namieszać tu i tam oraz poczęstować kolegów prytą. Obfity opis, wiem, ale nie ma tu ani grama przesady. Jest ta grindowa dzikość, która wspaniale przechodzi nagle w podkręconego Slayera, aż pięść się sama zaciska w przypływie gniewu. Kawałki są krótkie, trwające, poza ostatnim, około minutę z kawałkiem, w efekcie czego te dwadzieścia minut zlatuje, jak z bicza trzasnął, ale tu akurat ta długość jest idealna. Większa dawka pewnie mogłaby zabić, hehe.


Więcej nie będzie, bo to nie jest muzyka do pisania rozbudowanych elaboratów, a siania przemocy. Sonic Poison swoim pierwszym, pełnowymiarowym albumem nie zawodzi i gorąco zachęcam do zapoznania się. Nie będziecie zawiedzeni. I ta okładka, doskonale pasująca do tego muzycznego huraganu. Mniam.


Ocena: 8/10


Lista utworów:

 1. Reeking Earth
 2. Impenetrable Force
 3. Repulsive Reactions
 4. Carbonized
 5. Ouroboros
 6. Taste of Inferiority
 7. Grinding Fear
 8. The Scavenger
 9. Antihesis
 10. No Time
 11. War on Drugs
 12. Library Slasher
 13. Eruption
 14. Radiate the Masses
 15. Uprising
 16. World We Knew
Bart
599 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Skomentuj