Skip to main content

slough fegProgresja Music Zone

data: 03/06/2014

godzina: 18:00 – 23:30

scena: NOISE STAGE

ceny biletów: przedsprzedaż – 60 PLN | w dniu – 70 PLN

Ten założony w 1990 roku i niemal od zawsze stacjonujący w Kalifornii kwartet to prawdopodobnie najlepszy zespół jaki w ostatnich 25 latach pojawił się (i przetrwał) na tradycyjnej, metalowej scenie! Od samego początku liderem tej eklektycznej grupy jest wokalista/gitarzysta Mike Scalzi i to właśnie on odpowiedzialny jest za 98% twórczości formacji zainspirowanej przede wszystkim stylistyką Black Sabbath, Iron Maiden, Judas Priest i Thin Lizzy. W nagraniach słychać też fascynację celtyckim folkiem zaś na wczesnych albumach zespół okazjonalnie wprowadzał do swojej muzyki również elementy klasycznego thrashu. Przez pierwsze 15 lat grupa funkcjonowała pod dość niefortunną, aczkolwiek bez wątpienia bezkompromisową nazwą The Lord Weird Slough Feg – zapożyczoną z jednego z amerykańskich komiksów opartych na celtyckiej mitologii. Niestety pomijając już fakt, że w latach 90-tych prawie nikt nie chciał słuchać, kupować ani tym bardziej wydawać klasycznego metalu, to nazwa ta prawdopodobnie przyczyniła się także do znikomej popularności grupy, gdyż trudno ją było wymówić, napisać czy przede wszystkim – zapamiętać. W 2005 roku (tuż przed wydaniem piątego w dyskografii CD ‘Atavism’) zespół zdecydował się na znacznie bardziej przystępny Slough Feg. Jednocześnie grupa nieco uprościła swoje brzmienie – skłaniając się ku nieco krótszym i zarazem zwięźlejszym formom charakterystycznym dla tradycyjnego, ciężkiego, brytyjskiego grania z końca lat 70-tych. W latach 1996-2010 kwartet nagrał aż 8 studyjnych, katalogowych albumów.
Co ważne, pod koniec 2011 na rynek trafił oficjalny, koncertowy CD Made In Poland – zarejestrowany 2 sierpnia w warszawskiej Progresji i za zgodą zespołu wydany (również na dwupłytowym winylu z 24-stronicowym bookletem) przez Megadisc – istniejący od 1991 roku, rockowy sklep płytowy organizujący ówczesny a także najbliższy koncert zespołu!

MAGISTER TEMPLI

Abraxas d’Ruckus – wokal
Patriark – gitary
Baphomet – gitary
Akoman – bas
Grimmdun – perkusja

Być może na koncercie w roli gościa specjalnego pojawi się jedna z młodych warszawskich grup grający tradycyjny metal.

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj