Skip to main content

Metal on Metal Records ogłosiło podpisanie umowy z SHAYTAN, tradycyjnym zespołem doom metalowym z południowo-zachodnich Niemiec. Ich debiutancki album, odpowiednio zatytułowany „Chapter One”, zostanie wydany 15 grudnia.

W świecie, gdzie ten klasyczny styl metalu zdaje się zanikać, SHAYTAN wyróżnia się jako prawdziwa siła, dostarczając doom metalu w taki sposób, jak powinien być grany – ciężki, atmosferyczny i z głębokim związkiem z korzeniami gatunku.

Technicznie rzecz biorąc, to nie jest ich pierwszy album, biorąc pod uwagę, że zespół działał od 2010 roku pod nazwą DEMON INCARNATE i miał na koncie trzy pełnowymiarowe albumy i jedno EP. Jednak po niedawnym zmianie składu, zwłaszcza dodaniu utalentowanego wokalisty, Juliana, który zastąpił ich dotychczasową wokalistkę, zdecydowali się zacząć od nowa pod nową nazwą. I zdecydowanie słychać, że faceci nie są nowicjuszami. Z odpowiednim brudem pod paznokciami stworzyli solidne fundamenty czerpiące z prymitywnej brei pionierów gatunku, takich jak BLACK SABBATH i PENTAGRAM, doomowych legend lat 80. i 90., takich jak TROUBLE, CANDLEMASS, THE OBSESSED i SOLITUDE AETURNUS, ale także wykazujące silne podobieństwa do nowszych przedstawicieli gatunku, zwłaszcza NOMAD SON i KRUX, dodając subtelne elementy orientalne.

Metal On Metal Website | Facebook | YouTube | Bandcamp | Twitter |

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj