Skip to main content

Wydawca: Hooked On Metal Records

I tym wydawnictwem Hooked On Metal Records stawia kropkę nad i, jeśli chodzi o dyskografię Amerykanów z Savage Grace. Jesteście ciekawi o co chodzi? Czytajcie więc dalej.

Katia i Dominik wydali bowiem wszystko co nagrało Savage Grace. Najnowsze wydawnictwo sygnowane ich logiem to „New York Tapes – Demo 1991”. Materiał ten powstał, jak sama nazwa wskazuje, po przeprowadzce zespołu z Los Angeles do Nowego Jorku. Zespół zmienił wówczas nie tylko miejsce zamieszkania. Zmienił też znacząco styl muzyczny. Zaczynali od speed / power metalu na wczesnych demówkach i „Master of Disguise”, by zahaczyć o nawet bardziej epickie numery na „After the Fall From Grace”. Natomiast końcówka ich kariery przypadająca na początek lat dziewięćdziesiątych stoi pod znakiem… cóż, heavy metalu wymieszanego z hard rockiem i mocną dozą hair metalu. Słuchając numerów z „New York Tapes – Demo 1991” ma się wrażenie, jakby kapela chciała zdążyć na pociąg z napisem „zostań gwiazdą pudel metalu”, tylko że ten odjechał im sprzed nosa, bo nazwy jak Whitesnake, Guns N’ Roses, Bon Jovi czy Motley Crue już od kilku lat były na szczycie i zabrakło tam miejsca na ex – speed metalowców. Co nie znaczy, że źle się słucha tych kawałków. Jeśli ktoś lubi granie rodem z klubów Los Angeles, luzackie, rockowo – metalowe, do którego można by się pobujać mając przy sobie jakąś lafiryndę w mini i ramonesce z frędzlami w stylu Kelly Bundy, to Savage Grace nagrało materiał właśnie dla niego. Lub dla niej. Tekstowo też panowie zmienili trochę w repertuarze – większość numerów dotyczy lasek, picia i nocnego życia. Któżby tak nie chciał. Może i szkoda, że Savage Grace poszło w tę stronę, ale koniec końców – to całkiem niezły materiał. Po prostu inny.

Tak więc nie pozostaje nic innego, jak podziękować ekipie Hooked On Metal Records za wznowienie całej dyskografii tej świetnej kapeli. A jak będzie Wam trzeba pomysłów, co by tu jeszcze wznowić – służę pomocą i nie wezmę za to ani pół lira watykańskiego.

Tracklist:

1. Mainline Lover
2. All Tanked Up
3. Love Expediter
4. You’re Not That Girl I Used to Know
5. Bare Bottom Blues
6. If You’re Buyin’ We’re Drinkin’
7. Mad Fool for You
8. You Say Goodbye
9. Such a Dirty Mind
10. Crazy Saturday Night
Oracle
17136 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj