Skip to main content

satanic might

 

Kasetę tę dostałem już parę miesięcy temu. Jakoś nie spieszyłem się z recenzją, ale i panowie z Satanic Might specjalnie nie naciskali. Przyszedł jednak czas  na ich materiał.

Przesłuchałem „Arrival of the Winterwinds” co najmniej kilkanaście razy. I nie chcę więcej. Bo im dłużej zapoznaje się z tym materiałem, tym większe budzi się we mnie on poczucie, że to tak naprawdę psikus, który już raz jak wiadomo się sprawdził. Ktoś podpisał cudze utwory – w tym akurat wypadku – jakiś niekoniecznie pierwszoligowych black metalowych hord z Norwegii, lub inspirujących się nią i dał jako swoje. Stało się to wręcz obsesją w moim przypadku, stąd weryfikowałem ten materiał m.in. u kolegi Łysego. Wynikać to może z tego, że jestem stary i mam już sklerozę, albo za dużo ostatnio jadę na takim blacku i mi się zlewa. Albo chłopaki z Satanic Might postanowili nie wymyślać niczego nowego, tylko – idąc tropem wielu kapel – skorzystać ze sprawdzonych wzorców. Wręcz je naśladować. To byłby zarzut (w pełnym tego słowa znaczeniu), gdyby robili to chujowo, ale tak nie jest. „Arrival of the Winterwinds” to materiał zaskakująco dobry jak na debiutantów. Nie jest to jednak coś co może postawić namiot i w zasadzie, kiedy kończy się go słuchać, to wychodzi on z głowy. Przy założeniu, że trochę już tej muzyki słuchacie. Jeśli jesteście świeżakami, to namiot w Waszym przypadku zaistnieje. I to pewnie nie mały. Panowie dołożyli jeszcze cover Satanic Warmaster (hord ten przebija mi się tutaj w paru miejscach), który brzmi bardziej radośnie niż oryginał;]. Warto – i tu zwracam się bezpośrednio do zespołu – chyba jednak dalej szukać drogi. A z tego co wiem, to nowy materiał, który już się kroi, skręca w inną, być może lepszą dla Was stronę.

Tytułem podsumowania, materiał dobry i do posłuchania, ale racze nie wryje się Wam w głowę. Dostępny jedynie na kasecie limitowanej do 88 sztuk. To tyle na dzisiaj.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01.Arrival of the Winterwinds
02.Emperor Raging Chaos
03.Unholy Possession Prayer
04.Hymn to the Master of New Age
05.Burning Eyes of the Werewolf (Satanic Warmaster cover)
06.Outro

Ef
4497 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Trzeci album Incursed

OracleOracle13 grudnia 2014

Skomentuj