Skip to main content

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Jak tak dalej pójdzie, to Sacred Dominions doczeka się osobnej zakładki na naszym portalu. Na salony wjeżdża kolejny materiał. Tym razem reedycja epki z 2021 roku, która pierwotnie ukazała się na kasecie.

Czy mamy tutaj do czynienia z ponownym kopiuj wklej, które aż prosi się o odłożenie gdzieś wysoko na półkę, by nie straszyło nas po nocach? I tak i nie… To w dalszym ciągu puszczanie oczka do fanów Veles i wszystkich innych tych hord, które wymieniłem w poprzednich recenzjach. Jednak tym razem Shadows pokusił się podzielić materiał na dwie części.

Pierwszą stanowią dwa utwory dungeon synth’owe, które aż proszą, by odpalić je przy jakiejś partyjce D&D. Nie dość, że bardzo klimatyczne to ukazują tak naprawdę, w czym nasz kolega odnajduje się najlepiej. Nie wiem, dlaczego w pewnym momencie oddalił się w bardziej black metalowe klimaty, ale chłopie! Nagrywaj więcej takich plumkań, bo jesteś w tym naprawdę dobry i myślę, że te odgłosy z przegniłych lochów pełnych nieumarłych i innych trolli umiliłby niejednej osobie wieczór.

Druga część to już standard, do którego nas przyzwyczaił. Nie będę kopiował milionowy raz tego samego. Po prostu kliknijcie tutaj.

Materiał jest raczej dedykowany prawdziwym maniax Sacred Dominions i prawdopodobnie nie zagości w wielu odtwarzaczach. Jednak kto wie? Może ktoś pokusi się, by chociaż odsłuchać tych dwóch wpadających instrumentali.  Nasuwa się pytanie, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się większej ilości recek sygnowanych logosem tej hordy? Chyba nieprędko, bo z tego, co widzę, to działalność SD została zawieszona. Czyżby kryzys w procesie twórczym? A może wypalenie?
Ja temu panu polecam, by po prostu skupił się na ambientach i wysmażył z tego jakiś cholernie dobry materiał. A sam krążek postaram się czasem ściągnąć z półki w celu odkurzenia, ale jak wiadomo co za dużo…

Tracklista:

1. Through the Ancient Forest They Marched
2. Steel and Spirit
3. As Ravens Gather
4. Returning from the Battleground

 

 

Wojtuś
333 tekstów

Chłopu się zachciało o black metalu pisać. Śmiechu warte...

Newsy

„Zgliszcza” na taśmie

OracleOracle5 października 2015

Skomentuj