Skip to main content

Road To Mystic, konkurs zorganizowany przez Mystic Coalition we współpracy z Antyradio, to droga, która doprowadzi was na Mystic Festival 2022. Dzisiaj poznajemy 50 zespołów, które zrobiły na jurorach największe wrażenie. Teraz wszystko w rękach publiczności.

Road to Mystic jest konkursem dla zespołów, które chcą i powinny wystąpić na Mystic Festival, ale w tym roku same muszą się o to upomnieć. W pierwszej turze czekaliśmy na zgłoszenia i wyniki naboru przeszły naszej najśmielsze oczekiwania! Zgłosiło się 160 zespołów, z czego absolutna większość to grupy, które reprezentują poziom zasługujący na sceny najlepszych festiwali. Byli to zarówno weterani, jak i ambitna młodzież, były dźwięki spokojne, indierockowe, ale był też bezkompromisowy grindcore i bluźnierczy black metal. Wszystko było. Niestety, na tym etapie regulamin przewiduje dopuszczenie tylko 50 artystów do półfinału, ale jesteśmy przekonani, że z większością z tych, którym w tym roku się nie udało, jeszcze się na Mysticu zobaczymy.

Jury – w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) – wskazało następujące zespoły:
Asperatus, Break The Void, Ciśnienie, Comepass, Consumer, Cremaster, Death Crusade, Deathyard, Deivos, Ennorath, Fren, The Freuders, Frightful, From Today, Gnida, Heavyquake, Chainsword, IAMONE, Ironbound, Ketha, Las Trumien, Leash Eye, Lect3r, Low Fen, Mad Teacher, Moonstone, Mortis Dei, Mound, Moyra, Nadihr, No Man’s Slave, November Might Be Fine, Painthing, Planet Hell, Pomór, Psychotic Outsider, Retribution, Sacrofuck, Sarang, Sarmat, Scruda, Scumeater, Schismopathic, Skøv, Snake Eyes, Source of Mary, Sullen Guest, Sunday At 9, Tenebris oraz Trylion.

Na stronie https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic można zapoznać się bliżej z wymienionymi grupami, posłuchać ich muzyki i oddać głos na wybrany zespół. Głosowanie odbywa się online, z potwierdzeniem mailowym – szczegóły znajdziecie w instrukcji na stronie.

Głosowanie publiczności w konkursie Road To Mystic 2022 trwa od 11 kwietnia do 22 kwietnia.

Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Zwycięską czwórkę poznamy 25 kwietnia, a już 29 kwietnia odbędzie się koncert finałowy – poprzedzający występy Igorrr i Otto Von Schirach w warszawskim klubie Progresja. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia.Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

 

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

 

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł

 

Karnety czterodniowe:
III pula – 479 zł – do wyczerpania zapasów lub do 11 stycznia 2022
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022
Upgrade – 200 zł – do wyczerpania zapasów

 

Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade’ów biletów jednodniowych do karnetów.

 

Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 11 stycznia lub do wyczerpania miejsc.

 

Bilety jednodniowe można upgrade’ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 11 stycznia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day.

 

Każdy, kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.

 

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

 

Mystic Coalition

https://www.facebook.com/Mystic.Coalition

https://www.instagram.com/mysticcoalition

 

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Mystic Production
https://www.mystic.pl
https://www.facebook.com/mysticproduction
https://www.instagram.com/mysticproduction

 

B90
https://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub
https://www.instagram.com/klub_b90

Oracle
17158 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj