Unicestwienie Zine #2

uniw_flejers

 

Kontakt: sadomasochrist [at] wp.pl

Całkiem niedawno dane mi było recenzować jedynkę ziniacza prowadzonego przez kolegę Mortusa. Potem trafiła mi się dwójka, która przyznaje się bez bicia, trochę mi poleżała w miejscu zaszczytnym i zacisznym. W końcu jednak doczekała się recenzji.

 

Na dzień dobry, pierwszy plus. Teksty o T4 i Auschwitz zastąpiły „parodie black metalu z Polski płd-wsch” z których zdecydowanie na czoło peletonu wysuwa się znany tu i ówdzie, Nazgrim aka Cosmic7 aka Prosić Huberta. Tekstem numeru jednak dla mnie ( i myślę, że nie tylko) jest wywiad z Wojsławem ze Stworz (między innymi). Na tym przykładzie jasno widać, że jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, to wywiad płynie sam. Przy okazji paru Rodzimowiercom może skoczyć gul po tym, jak Wojsław w dość specyficzny sposób mówi co myśli o „neopogaństwie” w Polsce. Wywiad zdecydowanie in plus. Całkiem zgrzebne jest też przepytanie Wojbora z Werewolf (inna sprawa, że jego niektóre odpowiedzi jakieś takie bez ikry). Do czytanie też Execution of Light. Mieszane uczucia mam co do wywiadu z Eradicatorem (czerstwe buły w odpowiedziach) i Naburus. W dupie mam – co bardziej zorientowani pewnie kojarzą – akcje z megaskurwielem i wywiadem z Setherothem, właśnie z tegoż projektu, a tutaj jakoś specjalnie mnie nie przekonał. W sumie nie musiał. Jeśli wkurwiają Was pytania w stylu „opowiedzcie jak to było w studio i jakiego sprzętu używacie” , to tu niego nie spotkacie. Ma jednak Mortus swoje standardowe pytania i odnoszę wrażenie, że odpowiedzi na nie lubi mocno  konfrontować ze swoimi poglądami. Sporo tutaj recenzji, których nie znajdziecie w kolorowych pismach (no ewentualnie na Kejosie). Jest nawet relacja z koncertu, który to szanowna redakcja Chaosvaulta robiła. Co prawda nic o nas nie wspomniał, ale my nie fochamy. To chyba tyle.

 

Zdecydowanie numer lepszy, niż jedynka. Brać jeśli tylko Mortus jeszcze posiada jakieś egzemplarze. Preferowana, jak mnie pamięć nie myli, wymiana. Meil u góry.

 

 

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

3 komentarze

  • W Stworz gra Wojsław, a nie Wojmir:) Poza tym bardzo dobrze wypadła rozmowa z Evilfeast i niczego sobie także jest ta z Immanitasem. Ogólnie jest dobrze, kupa czytania!!!

  • …a skąd? Z Archandrji, Wilka, Białego Vitezia ewentualnie Semper Fidelis hehe. Ale swoją drogą Wojsław to faktycznie bystry gość, mega ciekawy wywiad, oby więcej takich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *