Unicestwienie Zine #1

u.zineKontakt: sadomasochrist [at] wp.pl

Od dwóch dni siedzę i dumam jak zacząć tę recenzję. Jak ostrzec tych, którzy powinni Unicestwienia unikać, a z drugiej jak zachęcić tych, którzy znajdą coś – również poglądowo – dla siebie. Ujmę to tak. Jeśli rażą Was cztery literki układające się w skrót NSBM, to już wiecie, że dalej możecie czytać, tylko i wyłącznie z potrzeby obcowania z pięknem języka pisanego.

 

Ustalmy więc na samym początku, bez wątpienia ten gatunek jest tutaj obecny, ale gdybym chciał wskazać jakiś klucz, którym kierował się Mortuus przy doborze kapel, posłużyłbym się cytatem ze wstępniaka: „… z kapelami satanic black metal, NSBM, jak i tymi bardziej oldschoolowi”. Co to właściwie oznacza? Ano to, że nie znajdziecie tutaj tych wszystkich kapel którymi szczyci się największy metalowiec na Waszym osiedlu, mieniący się po swoim ulubionym mrocznym bohaterze ksywą Lord Voldemort. Szron, Anaboth , rozmowa z Necrofuhrerem z Necrosadist, Dark Fury. To tak na zachętę. Jak to zwykle bywa, są wywiad lepsze i gorsze. Do tych drugich zaliczam czerstwe odpowiedzi Beleth. Wywiad z Grafem von Magogiem – dla wytrwałych, jeśli wiecie co mam na myśli. Sporo recenzji, które pisane są dość prostym i czytelnym językiem – w jasny sposób wskazują, dlaczego Mortus darzy estymą ten, czy tamten materiał. Zdecydowanie na plus. Cześć z tych materiałów znalazła się również u nas – mamy widać tych samych dilerów muzyki – i w zasadzie nasze opinie się pokrywają. Czy dobrze to, czy źle – nie mnie oceniać. Nasz Szanowny Pan Edytor ma też pewien zestaw pytań, czy bardziej ogólnie tematów o które jak widać (czy bardziej czytać) lubi zapytać. Szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia na temat tekstów o akcji T4 i obozie w Auschwitz. Po co to? Przypomina mi się celowość (nie)sławnego tekstu o dębie z pewnego zina – starsi pamiętają. Wracając do Unicestwienia. Całość uzupełnia parę biosów. Ziniacz jest złożony w sposób prosty i przejrzysty, a to zdecydowanie na korzyść. Lepiej się czyta, jak nie nie jest narzygane pierdołami bez ładu i składu.

Unicestwienie Zine dostępny jest dzięki starożytnej metodzie określonej przez wtajemniczonych jako trade. Dlatego też pozwolę sobie zamieścić adres naszego Edytora, aby było Wam łatwiej się z nim skontaktować. Tylko go znajdę.

Autor

3832 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

4 komentarze

  • Drugiego, tak chujowego ziniacza to ze świecą szukać. Pałuje sie koleś na każdej stronie, jaki to on jest tru i jak głęboko w dupie ma internet, empechujki i inne przejawy rozwoju 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *