Tribal Convictions #6

aDRES: Robert Legowik P.O Box 61 09-400 Płock  (to dla zamawiających, ale i zespołów które chcą wysłać swój materiał do recenzji, mp3 sobie darujcie. Meila szukajcie na Psycho Records

Tak jakoś wyszło, że szósty numer Tribala przyszedł mi niedługo po recenzji piątki, a więc mogę zrobić pewnego rodzaju porównanie, czy Robert ze swoim papierzakiem się rozwija i prze ku lepszej, świetlanej przyszłości, czy wręcz, prawda, odwrotnie.

Otóż jest progres moi drodzy. Przede wszystkim nastąpiła zmiana loga, moim prywatnym zdaniem to jest dużo lepsze, niż poprzednie. Po kolejne, po raz pierwszy mamy okazję poczytać Roberta nocne rozmowy z zespołami spoza naszego kraju. Są to odpowiednio: Fornication (odpowiedzi krótkie jak u dziewicy i w zasadzie mało wnoszące do mojego życia) i Funeral Whore (kurwa też się postarali z odpowiedziami). Na szczęście tę niepłodność słowną zagranicznych metalowców ratują nasze chłopaki z orłem na piersi i wódą za pazuchą. Okazuje się, że można naskrobać na zadane pytanie więcej niż: „Olewamy to. Tak długo jak możemy grać death fuckin metal jest super”. Dużo czytania czeka szczególnie przy przepytywaniu Chrisa – obecnie z Deadthorn, Kuby z Regicide Decease (ale chyba poglądowo się panowie w jednym momencie podczasu wywiadu rozjechali ; ]). Swoje trzy grosze dorzuca znany tu i ówdzie Mihu. Numer też przełomowy pod tym względem, że pojawił się wywiad robiony przez kogoś innego niż Robert. Moim prywatnym zdaniem falstart, ale ze względu na takie sobie odpowiedzi. Dodatkowo w numerze szóstym znajdziecie rzecz jasna sporo recenzji, zarówno muzyki, jak i innych papierowych zinów. A na koniec relacje z koncertów (wiedziałem, że będzie Voivod). Numer z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto uważa, że chociażby od czasu do czasu warto przeczytać coś, co jest wydane na papierze. Ma co prawda Robert swoje tematy „mur beton”, które w zasadzie padają w każdym wywiadzie, ale kto tak nie ma?

Do tego numeru dołączona jest CDR, który pozwoli się niezorientowanym zapoznać się z tym co wydaje Robert w Psycho Records. A jest czego posłuchać, że wspomnę tylko Intestinal i Chaos Synopsis. Ja co prawda w zasadzie znam wszystkie te kawałki, ale fajny składak do samochodu będzie.

P.S. Przyczynek do dyskusji: Najjaśniejszym punktem okładki jest tyłek najbardziej z prawej, bo się rzuca w oczy

Ocena: 7/10

Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *