Blackastrial 8

Kolejny numer magazynu muzyki ekstremalnej i nie tylko, można już kupić i pewnie wielu zastanawia się czy opłaca się wydać te 3 piwa na gazetę, co to – jak powszechnie wiadomo – jest teraz przeżytkiem, bo i tak wszyscy czytają t ylko webziny, he he. Otóż stwierdzić muszę, że owszem zakup ten, będzie się Wam opłacał. Z małymi „ale”.

Zestaw  zespołów w tym numerze jest – co przyznać muszę z zawiścią – zacny. Gwiazdą jest tutaj Blake z Nachtmystium i przepytywany stanął na wysokości zadania. Chociaż tak po dłuższym zastanowieniu ciężko określić, który z wywiadów jest w tym numerze Numero Uno. Kultowy tu i ówdzie Von, może Moon, albo Abusivenness? Dla każdego coś miłego, mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu niekoniecznie długi, ale za to treściwy, wywiad z Tore znanym między innymi z Old Funeral. I to moim zdaniem te najważniejsze przepytywania z ósemki Blackastrial. Do tego standardowo mnóstwo recenzji, z którymi można się zgadzać, bądź też nie (zresztą zauważyłem pewną ciekawą tendencję, ale o tym może nie mówmy). Można również przeczytać obszerną relacja z tegorocznego Brutal Assault. Pewnego rodzaju smaczkiem tego kwartalnika są działy, które niekoniecznie kojarzą się przeciętnemu metalowcowi. I przyznam w tym numerze, felieton Łukasza Orbitowskiego mi się podobał (chociaż to ponoć passe teraz), natomiast kompletnie nie trafił do mnie Jacek Szafranowicz ze swoim Narcissus Cinematics. Fajnym pomysłem jest „I kill my mp3 player”. I właściwie tak jak wspominałem na początku, „ale” są małe i właściwie całość wygląda już naprawdę profesjonalnie (wiem, wiem: a fuuuj). Chociaż w tym wypadku  zawaliła drukarnia bo jakoś to tak pocięte nijak i dziwnie na pierwszej stronie wywiad. No, chyba, że  mam rare okaz.

I właściwie tyle co na temat tego numeru można napisać. Sławek Nietupski z ekipą po raz kolejny ciała nie dał i jak mniemam nie polegnie również przy następnym numerze, który ukazać się ma w styczniu przyszłego roku. W sumie to dobrze, że jest coś równie pewnego jak śmierć.

Ocena: 8/10

Kontakt: Blackastrial

Autor

3725 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *