Atmospheric #18

 

Kontakt: Atmospheric

Numer wyszedł dokładnie w dzień ostatniego końca świata (jakkolwiek to brzmi). Tenże jednak nie nadszedł i skutkiem czego, człowiek teraz musi się wywiązać z recenzenckich obietnic. Okazuje się też, że  trzeba spłacić kredyty. No dobrze nie jest.

 

Z Atmospheric jest trochę jak z polskim rządem. Chujową mają prasę ostatnio, a jednak ktoś ich tam kupował i kupi. Pastwił się nad ostatnią sytuacją z Ragehammer nie będę, bo w zasadzie do samej zawartości 18 ma się to nijak. No dobra – jest wywiad w tym numerze z Tymkiem, który w tym projekcie drze japę (tutaj akurat odpowiada z pozycji swojego drugiego bandu – Exmortum). Ja go czytać lubię, więc ten wywiad zaliczam do udanych. Kluczem w tym numerze ma być jak rozumiem odkopanie bandów, które zaczynały w latach 90, ale również wybór takich, które się edytorom po prostu podobają (bo na przykład ciężko zaliczyć do 1 grupy: wspomniany Exmortum, Fall, czy Masachist) i powiem tak. W zasadzie – ich  prawo i to dla mnie zamyka  wszelkie dyskusje na temat tego, czy pasuje, aby obok siebie były zespoły z innych muzycznych światów. Ja ma to szczerze powiedziawszy w dupie, najwyżej omijam to co mnie nie interesuje. Jeśli chodzi o to co faktycznie dobrze mi się czytało, to wywiady z Pandemonium, Asgaard (abstrahując od tego w którą muzyczne stronę poleźli), a także Heretique. W tym ostatnim wypadku się zdziwiłem, bo jakieś takie niejasne przeczucie miałem, że odpowiedzi od tego zespołu są czerstwe. Natomiast oszczędny w słowach (taki ładny eufemizm) jest Unvit z Fall. Oprócz wywiadów, mamy publicystykę w postaci tekstów: Horror w muzyce metalowej, parę słów o leśniczym Vargu i magia zbieractwa. Najlepszy ten ostatni. Mamy też recenzje (z którymi jak to zwykle bywa zgadzam się, albo nie) i opisy koncertów. Aa, byłbym zapomniał. Na ostatnich stronach – wspominki pierwszych metalowych gigów w życiu. Wypowiedzieli się między innymi Mythrone i Robin.

 

I to w zasadzie tyle. Wybór wydaje mi się dość prosty. Wchodzicie na stronę Atmospherica. Tam jak dobrze poszukacie jest informacja o nowym numerze. Jest też informacja co w środku. Patrzycie z kim są wywiady. Jeśli nazwy Wam odpowiadają – zamawiacie. Jeśli nie (lub macie coś innego do edytorów Atmo ) – olewacie.

Ocena: 7/10

 

Autor

3851 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *