Zvijer „Vječnost truleži”

Wydawca: Werewolf Promotion

Kolejny materiał z przepastnej paczki z promówkami od Werewolf Promotions – z uwagi na ten fakt, nie jest on pierwszej świeżości. Ale obowiązek psa karawaniarskiego jest obowiązkiem, więc już tłumaczę o co chodzi z tym całym Zvijer.

„Vječnost truleži” to debiut kapeli z Bośni i Hercegowiny, parająca się klasycznym black metalem. Ale takim do bólu klasycznym, z lat dziewięćdziesiątych. I biorą go z pełnym dobrodziejstwem inwentarza – corpsepaintami, kusymi ramoneskami, bronią białą na zdjęciach oraz inspiracjami Skandynawią wylewającą się z każdego otworu. Trudno napisać coś oryginalnego o nieoryginalnej muzyce, więc przepraszam – ale nawet nie będę próbował. Twórczość Zvijer scharakteryzować można po prostu jako tradycyjny black metal, gdzie mieszają się wpływy skandynawskie i kontynentalne, z zimnym brzmieniem, utrzymany raczej w średnich i szybkich tempach. Czasem pojadą jakimś bardziej thrash metalowym riffem („Divljina” na ten przykład), ale przez większość trwania płyty mamy do czynienia z black metalem nieskazitelnym jak lodowy sztylet. Niestety w głowie nie pozostaje nic, poza tym, że było raczej szybko i agresywnie. Żaden fragment nie przykuł mojej uwagi, choć poszukiwałem tego czegoś, dzięki czemu mógłbym się bardziej zakolegować z tym krążkiem.

Totalnie przewidywalny i totalnie zachowawczy album. Albo totalnie klasyczny i wierny tradycji. Zależy zapewne od Waszych upodobań. Dla mnie jednak średnio.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. U gnjilo postojanje čovjeka (Intro)
2. Heretical Balkanian Sabbathism
3. U crnom grobu… Svijet!
4. Rural Wastelands
5. Divljina
6. …from Black Womb of Earth
7. Proždiranje života
8. Gallows Awaits (Outro)
Autor

11506 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *