Żmij “Obrzędów Dawnych Tchnienie”

 

Wydawca: Act Of Hate Records

Stęskniliście się za starym dobrym polskim piwnicznym graniem? Oto nadarzyła się okazja, by Wasza tęsknota została zaspokojona. Oto pojawił się nowy twór na naszym poletku. Żmij a wraz z nim demo “Obrzędów Dawnych Tchnienie”.

Już chyba wiecie, że muzycznie demo to będzie uderzało w tematy Słowian i ich wszystkich obrzędów. I uderza bardzo dobrze z całą swoją piwniczną siłą. Po klimatycznym intro dostajemy chwilowy melancholijny gitarowy riff, by zaraz potem zostać zalanym perkusyjnym gradem wraz z przebrzydłym wokalem i walącym w pysk prostymi, lecz dającymi satysfakcję riffami. Ba, dalej jest jeszcze lepiej, bo oto dostajemy partie klawiszowe przemieszane z grą na kotłach, które nie rozpierdalają kompozycji dema, tylko dodają większej ilości klimatu, a jeszcze indziej w tle możemy usłyszeć damskie wokale. Wszystko jest tutaj bardzo sumiennie przemyślane i wchodzi błyskawicznie przy jednym posiedzeniu. Wspominałem, że teksty są w języku polskim? Naprawdę urzekło mnie to demo, mógłbym powiedzieć nawet, że unosi się na tym duch TTF hehe.

Minusy? Demo jest bardzo krótkie, ale to tylko demo. Liczę, że następny materiał będzie o wiele dłuższy. Nic tylko gwałcić przycisk replay.

Ocena 8/10

Tracklista:
1.Żertwa (Prolog

2.Góra mgieł

3.Na kurhanach materii

4.Pochód welesowych dusz / Dziady… (Epilog)

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

1 komentarz

  • Wszystko pięknie, szkoda tylko że za tym projektem stoi krętacz i oszust ze złodziejskiego Ancient Order Productions… Tego typu zespoły powinno się bojkotować a nie wydawać, promować i jeszcze porównywać do czasów TTF-u. Kaseta do śmieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *