Zagłada “The Annihilation of Spiritual Essence”

                                                              Kontakt: Zagłada

Bardzo rzadko mi się zdarza, żebym recenzował płytę zespołu z mojego rodzinnego miasta. Niestety: Rzeszów metalem nie stoi. Ale raz na jakiś czas zdarzy się, że wpadnie mi w ręce taka płyta jak najnowsze EP zespołu Zagłada, zatytułowane „The Annihilation of Spiritual Essence”.

Co na tym materiale? Black metal. Black metal w swojej klasycznej formie, bez udziwnień i bez zbędnych wypełniaczy. Teoretycznie nie ma wiele tematu do opisanie, ale… Gość (ponoć to one man band) potrafi w konkretne riffy. Już otwieracz płyty świadczy o tym, że jest w tym hordes potencjał do tworzenia doskonałego black metalu. Ten riff, który wjeżdża po 2 minucie w „War Against Universe”… Złoto. Kolejny numer „Altar of Cosmic Destruction” to już inna para butów. Zabawa tempem i motoryką. Znakomicie to gościowi wychodzi. Bardzo ciekawy kawałek, który wymaga nieco więcej uwagi. „All Hail Nothingness” to trochę więcej melodii podanej w bardzo klasycznej, skandynawskiej formie. No i zamykacz krążka: „The Enemy of All” chyba najbardziej złożony utwór, hołd w stronę hordes z północy. Dziki i konkretnie walący po pysku. Podobnie jak debiut, tak najnowsza EPka Zagłady warta jest sprawdzenia.

Nie jest to nic odkrywczego, ale słucha mi się tego zespołu bardzo dobrze. Z miłą chęcią ogarnę to, co mam nadzieję, w niedługim czasie pojawi się na kolejnym pełnym wydawnictwie.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. War Against Universe
2. Altar of Cosmic Destruction
3. All Hail Nothingness
4. The Enemy of All
Autor

882 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *