Youdash „Hunting Among the Stars”

Youdash Hunting Among the StarsPierwszej EPki Youdash nie znam, ale trafiło mi się do recenzji nowe wydawnictwo moich krajan z Rzeszowa. A na nim trzy kawałki plus cover.

Najpierw muszę pochwalić chłopaków za zdjęcie znajdujące się wewnątrz bookletu, gdzie pozują w miejscu które przemierzałem setki razy, niejednokrontnie mocno pod wpływem, heh. Ale przecież my tutaj nie o tym, a o zawartości „Hunting Among the Stars”. A tutaj dostajemy dość połamaną kombinację thrash metalu z elementami muzyki zahaczającej o lekką odmianę death metalu czy z innej mańki – groove’u. Całość jest bardzo zaawansowana pod względem kompozycyjnym, można tu usłyszeć inspiracje Coroner, Pestilence czy Cynic. Najbardziej ta płyta podchodzi mi w tych rasowych thrash metalowych fragmentach, choć przyznam, że wokal nie od razu mi podszedł i nie do końca się jeszcze do niego przekonałem. Przy okazji debiutanckiej EPki Pathologist wspominał coś o chórkach pod Stachursky’ego – widać na „Hunting Among the Stars” panowie pozbyli się tych rzeczy, bowiem nic takiego nie słyszę, tak samo jak i audioslave’owskich zapędów i innych mniej metalowych inklinacji. Noooo, chyba że mówimy o coverze Kata – ale cover to co innego, więc można tam dać upust swojej fantazji. Gdyby nie to – do czynienia mamy z dobrym, technicznym, dość nowocześnie zagranym thrash metalem, wychodzącym poza sztywne ramy gatunkowe – zarazem takim, który nie odstręczy zacofanego, zamkniętego na nowinki metalucha, za jakiego niechybnie część z czytelników mnie ma.

Reasumując – należy mieć oko na Youdash, bo coś ciekawego może z tego się wykluć. Zdaje się, że podążają w dobrym kierunku.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Hunting Among the Stars  
2. Deathstar  
3. Force Guide  
4. Porwany Obłędem (Kat cover)
Autor

12154 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *