Xarzebaal “II”

Wydawca: Under the Sign of Garazel Productions

Pierwszy materiał tych Panów przemaszerował obok mnie praktycznie niezauważony. Z tego co pamiętam dostałem go do recenzji, ale ubiegł mnie Wojtuś. Skutkiem czego być może dane mi było go przesłuchać raz (i to chyba w zasadzie nawet nie w całości).

Niniejszy materiał Xarzebaal z kolei kręci mi się w odtwarzaczu od dłuższego czasu. Wiem natomiast, że kiedy spełnię swój karawaniarski obowiązek, to się rozstaniemy. Nie dlatego, że jest to materiał zły, ale od pewnego czasu staram się unikać płyt dla tych, którzy w serduszku noszą między innymi Beherit. Może kiedyś mi przejdzie. Zresztą to w tym momencie nieważne.

Podobnie jak w przypadku „I” tak i tutaj brzmi to jak nagrywane przy pomocy wieszaka, lustra, paczki Klubowych i zestawu wierteł. I dobrze, bo materiał ten właśnie przez to ma zdecydowanie większą moc rażenia. Jest dzięki temu bardziej chamski, utytłany brudem i śmierdzący śmiercią. Osobiście najbardziej do mnie trafiają wolniejsze partie. Ze szczególnym uwzględnieniem utworu numer 2 gdzie Xarzebaal romansuje z CDG. I daje to bardzo ciekawy i przyciągający ucho efekt.

Powiedzmy teraz głośno, to co powiedziane byś musi. To materiał dla wątłego liczbowo wycinka muzycznych zwyroli. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zainteresuje się tym jękami, wrzaskami i pierdzeniem w puszkę po fasoli. I pewnie Xarzebaal też na tym nie zależy. Myślę, że obydwaj Panowie dobrze się bawią, dłubiąc te swoje zwichrowane i prostackie dźwięki. I nie zamierzam im tego zabierać, ale jak wspomniałem na początku – nie dołączę. Myślę jednak, że w Kejosowym stadku bez większego trudu znajdą oni odbiorców swojego drugiego materiału.

I to w zasadzie tyle co na dzisiaj mam do powiedzenia. Bo i też nie ma co rozwodzić nad tym prostą w przekazie i formie muzyką.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01.I
02.II
03.III
04.IV
05.V
06.VI
07.VII

Autor

3832 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *