Xaos Oblivion „Rituals From The Cold Grave”

007Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Fanem projektów w których udziela, bądź udzielał się Xaos Oblivion nigdy nie byłem, no oprócz Abusiveness. Teraz przychodzi mi zabrać się za jego najnowsze dokonanie „Rituals From The Cold Grave”.

W pracy groby, w domu groby, za oknem zimno. Bilans się zgadza. Brzmienie nowej płyty Xaosa jest faktycznie zimne jak ten grób, no ale co z tymi rytuałami? Wokale można podciągnąć pod swojego rodzaju inwokacje, choć brzmią one tak sztywno jakby faktycznie nagrywając je leżał w grobie i było mu zimno. Spodziewałem się choć ciupkę szaleństwa i maniakalności coś na styl CDG no ale niestety, jest sztywno. Muzyka za to broni się całkiem nieźle. Tworzy mroczną, zimną atmosferę, lekko transową, tak jak cmentarz w ciemne jesienne mgliste wieczory. W sumie gdyby muzykę można było przełożyć na obraz to byłby to właśnie taki cmentarz wieczorową porą wśród mgieł i starym podniszczonym grobowcem. Słuchając tej płyty w kółko mam wrażenie, że coraz bardziej się w nią zagłębiam, porywa mnie ten trans, niczym w opowiadaniach o Cthulhu Lovecrafta. Nawet ten wokal staje się z czasem bardziej przyswajalny, a i gdzieś tam daleko jednak w muzyce te echa CDG się obijają. Najjaśniejszym punktem niczym granitowy nagrobek w świetle księżyca są tu gitary, jednak Mścisław to potrafi.

Fanom dokonań Xaosa nawet nie polecam bo i tak po to sięgną. Tym nie przekonanym mogę powiedzieć, że nie jest to do końca mój klimat ale nawet pozytywnie się zaskoczyłem. Całkiem przyzwoity soundtrack do pracy przy ekshumacjach.

Ocena: 7/10

Tracklist:

  1. Funeral Trance
  2. Cold Illumination
  3. Cursed Legend
  4. Burial Black Ceremony
  5. Madness from the Tombs
  6. Sorrow in Stone (Tuga na kamenu)
Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *