Wormrot “Abuse”

Wydawca: Earache Records

Żaden tam ze mnie profesor od grind core’a. Prosty magister jedynie, a i to raczej niezwiązane z tematem. Ale co tam, dobry album chyba poznam.

No bo jeśli włączam krążek i momentalnie wpierdala mnie w ścianę – musi być dobre i mocne. Jak ze śliwowicą. Albo samogonem. Jak czujecie, że przepala Wam przełyk – znaczy mocne. A ten album jest mocny. Singapurski Wormrot w dwadzieścia minut zrzuca na słuchacza grindową bombę o nazwie “Abuse”. Ta z kolei składa się z dwudziestu trzech utworów. I każdy, kurwa każdy ma moc spirytusu.Panowie zapierdalają jak małe helikopterki, ale robią to tak, że mi się gęba cieszy. Bo ja w grind core’owej łupance nie lubię: nudy, jałowej napierdalanki i braku polotu. A na “Abuse” nie ma ani nudy, ani jałowej napierdalanki. Jest za to polot.  Trio śmiga z pomysłem, bo może trudno w to uwierzyć, ale poszczególne utwory różnią się od siebie, mają własne linie melodyczne (tak, to możliwe) i… zapadają w pamięć. A przy utworach trwających po kilkadziesiąt sekund to nie jest takie łatwe. Wormrot wplata do nich lekko punkową nutę oraz sporo nawiązań do muzyki Napalm Death czy Terrorizer. I tym mnie kupili. Bo w ogóle kupują mnie kapele opierające się na klasyce tego gatunku. Takie kawałki jak “Murder”, “Fuck… I’m Drunk!”, “Born Stupid”, “Good Times” czy w zasadzie każdy inny (poza “So Fierce for Fuck!?”, który jest za krótki, a w tym przypadku długość ma znaczenie) mają po prostu  niesamowitego powera, a do tego są autentyczne, jak te grane za starych dobrych czasów.

W “Samych Swoich” padło słynne zdanie: “Władek, nie wstydź się – płacz. Bo jak prawdziwy chłop płacze, to musi być święto.” No to analogicznie, jak grindowcy u mnie dostają taką ocenę, to coś mus być na rzeczy.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Lost Swines    
2. Exterminate    
3. Double-Feeding    
4. Born Stupid    
5. Sledgehammer    
6. So Fierce for Fuck!?    
7. Dis-appointing    
8. Good Times    
9. Freedom to Act    
10. Indonesia    
11. Shitlack    
12. Condemnation    
13. One Round Away    
14. Fuck… I’m Drunk!    
15. Operation Grindcore    
16. Rich (Yeah Yeah Yeahs Cover)    
17. Overgrown Asshole    
18. Blasphemy My Ass    
19. Fix Your Broken Mind    
20. Newkiller Nuclear    
21. Uncovered and Proud as Fuck    
22. Murder    
23. Scum Infestation and Last Song
Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *