Woods of Ypres „Woods 5: Grey Skies & Electric Light”

Wydawca: Earache Records

Dobrego Doom Metalu to ja zawsze lubię posłuchać. Szczególnie jak aura ku temu sprzyjająca, zimo śnieg i idąca w parze muzyka… Nie odmawiam.

Problem z Woods Of Ypres i ich najnowszym materiałem jest jednak następujący: Doom ma się kojarzyć z zimą, ewentualnie jesienią, a nie wiosną. Inna sprawa, że na wiosnę czekam jak i pewnie większość obywateli Europy, więc szanse kapeli dać należy… Najnowsze wydawnictwo Woods Of Ypres zatytułowane “Woods 5: Grey Skies & Electric Light” to nie do końca takie klimaty jak lubię. Doom powinien być duszny, duszący, przygnębiający i wyciskający łzy jak ostatni odcinek brazylijskiej telenoweli dla statystycznej pani domu. Tu niestety tego mnie ma, albo inaczej: jest, ale mało… Za dużo przestrzeni, folku i melodyjek ma ta muzyka, a za mało wsysającej czarnej dziury mizantropii… Za wesołe to miejscami i za skoczne, przez co płyta traci na klimacie, choć złośliwi mogliby powiedzieć, że zyskuje klimat, ale inny. Może i to prawda, ale ja wole jak metal zagłady gra się inaczej. Ale może już dość tej prywaty i czas skupić się na obiektywnych faktach. Płyta zawiera jedenaście numerów, które są sobie nie równe, jedne porywające, jak choć by „Adora Vivos” inne nużące jak „Alternate Ending”. Strasznie nierówna jest ta płyta, jak by ją tak skrócił o połowę wybierając najlepsze motywy to by był naprawdę świetny materiał a tam mamy płytę przeciętna, ale mimo wszystko z tendencja zwyżkową. Jest naprawdę coś w tej kapeli i jak by nie to, że głównodowodzący kopnął w kalendarz w zeszłym roku to czekał bym z niecierpliwością na następny materiał.

Mam nadzieje, że nie będzie mnie jego mroczna dusza nachodziła po nocach, bo mam zamiar nie wystawiać tej płycie jakiejś szałowej oceny, ale podkreślę to z cała świadomości, że jest to bardzo dobry kawałek Doom Metalu ale nie dla mnie…

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Lightning & Snow
2. Death Is Not An Exit
3. Keeper of the Ledger
4. Travelling Alone
5. Adora Vivos
6. Silver
7. Career Suicide (is not real suicide)
8. Modern Life Architecture
9. Kiss My Ashes (goodbye)
10. Finality
11. Alternate Ending

 

Autor

843 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *