Wolftribe „Dolor Aeterna”

I znów wyjdziemy na roszczeniowych chujów i strasznych skurwysynów, ale co tam. Płyta przyszła. Płyta CDR. Bez okładki. Bez tytułu. Bez tracklisty. Tylko mazakiem napisane Wolftribe. Ja wiem, nie każdy sra kasą. Ale wydrukować na domowej drukarce podstawowe dane to naprawdę nie jest problem. A ponoć dawniej to nawet pisali listy odręcznie. Muszę kogoś starszego zapytać, czy to aby nie legenda tylko.

Ja tam jeszcze wyrozumiały jestem, ale znam ludzi, którzy by po prostu wyjebali coś takiego, bez rzucenia okiem. W moim przypadku „Dolor Aeterna” poszła na karnego jeżyka i odczekała co swoje. No ale w końcu wziąłem się za drugi krążek Krakowiaków i słyszę na nim black metal. Black metal z Krakowa? Pewnie już macie przed oczyma Mgłę, KSM i Medico Peste. Nie tędy droga – Wolftribe akurat gra trochę inny rodzaj black metalu, chociaż jakieś tam lekkie naleciałości można by usłyszeć – ale podkreślam, lekkie. Bo tylko chwilami, większość to z kolei dość melodyjny black metal… czekajcie, sięgnę na Metal Archives po tracklistę… o, jak na przykład w „Absolute Zero”… Takie to skrzyżowanie trochę Marduk z Dissection, Dark Funeral czy lubianych zespołów z Polski jak Crionics, a kiedy indziej jakieś takie folkowe melodyki („Herald of the Void”)… Z tym, że to wszystko wyszło jak na moje ucho zbyt słodko i układnie – ja lubię gdy black metal jest zły, brudny i niosący zarazę. Wolftribe nie dostarcza mi takich doznań. Nie mogę powiedzieć, że nagrali kupę (jedynie „promują” to w gówniany sposób), ale to nie jest moja para kaloszy – zwłaszcza, że i pod względem artystycznym nie mogę tutaj na czym ucha zawiesić. No niestety, serc undergroundowych wojowników moim zdaniem to „Dolor Aeterna” nie zawojuje…

Powiem tak: zakładam, że są adepci black metalu (zapewne początkujący), którzy po przesłuchaniu dwójki Wolftribe stwierdzą „co on do chuja od nich chce?!” i im mogę polecić ten krążek. Ja mam odsłuchane i już szczęśliwie za sobą. Bo dla mnie – jest przeciętnie.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. 1349 (intro)
2. Wings of Vengeance  
3. Order of the Black Sun  
4. Pentagram Ablaze  
5. Into the Emptiness
6. Absolute Zero  
7. Nuclear Hate Machine  
8. The Harbinger  
9. Chant of End Times
10. Herald of the Void  
11. Ashes to Ashes  
12. Dolor Aeterna  
13. Remembrance of the Past (outro)
Autor

11975 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *