Wolfchant “Call Of The Black Winds”

Wydawca: Massacre Records

Taa, tytuł bardzo wiosenny, idealnie wręcz pasujący do otoczenia, nie?

„Call of the Black Winds” otwiera numer instrumentalny, który może skojarzyć się bardziej ze ścieżką dźwiękową z gry fabularnej niż z otwarciem metalowego krążka. Ale nie, to nie jest zarzut, bo „Black Winds” to kawałek klimatyczny i tworzący fajną atmosferę na początku płyty. Później niestety jest bardzo różnie. Cały album to przeplatanka utworów gorszych i lepszych, z lepszymi i gorszymi fragmentami. Nieregularna, przydługa, a chwilami nawet drażniąca. Drażniące jest przede wszystkim to, że czystemu wokalowi zbyt często i uparcie zdarza się fałszować, a tego moje biedne uszy nie są w stanie zdzierżyć.

Zdecydowanie najlepszym utworem na „Call Of The Black Winds” jest umieszczone pod koniec płyty „The Last Farewell”, który kończąc album, zaczyna jednocześnie jej najlepszą część. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł żeby prawie wszystkie dobre kawałki ułożyć w zakończenie. Obawiam się, że niektórzy słuchający tego materiału od początku po prostu to tego miejsca mogą nie dotrwać. A „The Last Farewell” to numer fajnie rytmiczny i ze świetną linią melodyczną (tym razem zaśpiewaną jak należy). Nieco niespokojny, początkowo opierający się na gitarze akustycznej, a co ważne- nie traci klimatu po wejściu reszty instrumentarium. Fajne, no fajne.

Pozostaje jeszcze trwający 9 minut kawałek tytułowy, który generalnie całkiem nieźle oddaje to co działo się przez wcześniejsze niemal 50 minut.

Jak dla mnie to ta płyta mogłaby się składać z 5 kawałków a nie z 11. Byłaby wtedy może nie majstersztykiem, ale naprawdę niezłym, paganowo-powerowym krążkiem.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

01. Black Winds Rising (Prelude)
02. Stormwolves
03. Eremit
04. Black Fire
05. Naturgewalt
06. Heathen Rise
07. Never Will Fall
08. Die Nacht Der Wölfe
09. The Last Farewell
10. Der Stahl In Meinem Feinde
11. Call Of The Black Winds
Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *