Witchgrave „Witchgrave”

Wydawca: High Roller Records

Idę o zakład na grube pieniądze, że część z Was jakby puścił początek tej płyty, niechybnie krzyknęłaby – co jest kurwa, nowy Venom?! A to tylko Witchgrave. Tylko lub aż.

Już ich debiutancka EPka mocno mnie wygrzmociła w uszodoły. A nagle ni stąd ni zowąd pojawił się debiutancki krążek Szwedów, który wygrzmocił mnie równie porządnie. Dostajemy na nim pół godziny pysznego black’n’rolla – nad całością unosi się nieśmiertelny duch Trójki z Newcastle, wokalista Joakim świetnie imituje barwę głosu Cronosa – zdecydowanie jest to ich najsilniejsza inspiracja. Ale nie tylko oni, bo w muzyce Witchgrave znajdziemy jeszcze mnóstwo innych odwołań do całej Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu czy zespołów z kontynentu, jak Mercyful Fate (są świetnym źródłem dla zamykającego całość „Shun the Light”). Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam – prędzej kur trzy raz zapieje, niż prawdziwy fan starego heavy metalowego grzańska przejdzie obojętnie obok tej płyty. Szwedzi się tu nie pierdolą jak proboszcz z gosposią na zakrystii, tylko sypią nam świetnymi riffami, a każdy z nich zapada w pamięć jak Wasze pierwsze wypite piwo (Okocim Zagłoba, jakby ktoś pytał). Ja w tym momencie już piąty raz pod rząd słucham „Witchgrave” i ani myślę naciskać stop.

Z drugiej strony, o tej muzyce nie napisze się absolutnie nic nowego, bo i oni absolutnie nic nowego nie wymyślili. Ale i tak uważam, że to obowiązkowy zakup wszystkich venomistów!

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Raise Hell  
2. The Virgin Must Die  
3. Rites of the Dead  
4. The Apparition  
5. Seduced by the Dark  
6. The Last Supper  
7. Motorcycle Killer  
8. Shun the Light
Autor

11986 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *