Witch „Inkwizycja 1990-…”

Wydawca: Thrashing Madness productions

Powiem Wam, że Leszek po coraz mniej znane kapele sięga w swoich wznowieniach pod szyldem Thrashing Madness Productions. Bo na przykład – powiem to bez bicia – Witch jest mi kapelą absolutnie dotychczas obcą.

Kapela działała na początku lat dziewięćdziesiątych w Opolu i parała się klasycznie brzmiącym heavy/thrash metalem. Jako że nie byłem wcześniej zaznajomiony z ich twórczością, z uznaniem odnotowałem fakt, że jako jedni z nielicznych w tamtym okresie panowie grali w stylów Kinga Diamonda. Czyli dłuuuuugo przed Attic, heh… Na niniejszym albumie mamy cały album „Inkwizycja 1990 – 1997”, a do tego trochę kawałków bonusowych. Część tekstów jest anglojęzycznych, część wyśpiewanych po polsku. Osobiście nie lubię takiego mieszania, no ale to tylko moje zboczenie. Jeśli zaś podchodzimy do tego krążka od strony ściśle muzycznej – twórczość Witch trąci dziś lekko przysłowiową myszką. Nie jest to złe granie, ale nie mogę sobie podarować lekko kpiącego uśmieszku przy takim „ Czarny Zachód Słońca”, pół balladowym numerze. Przy pozostałych kawałkach jest trochę lepiej, ale jakoś cały czas nie mogę się przekonać do końca do twórczości Witch. Ja owszem, hołubię i wychwalam oldschool, ale nie bezkrytycznie. Szczególnie, że mam świadomość iż w okresie gdy działał Witch na polskiej scenie było multum lepszych zespołów. Lub inaczej – było wiele zespołów które bardziej trafiają dziś w me gusta. Utwory z „Inkwizycja 1990 – …” traktuję raczej (jak wszystkie wydawnictwa od Lecha) jako dokument z tamtych lat, ale nie potrafię jakoś zbratać się twórczością Witch na dłuższą metę. To porządny heavy/thrash metal, z całą surowością tamtych lat.

Cóż, osobiście traktuję tę kompilację jako ciekawostkę. Tragedii nie ma, ale jakoś mnie to nie jara nad wyraz.

Tracklist:

1. We Slaves of Our Gods
2. Satan Opened His Gates
3. Czarny zachód słońca
4. Twoje pierdolone sumienie
5. God of Our Dreams
6. Popiół
7. Survival
8. Destiny
9. Inquisition
10. Talk to Me
11. Młot na czarownice
12. Cień martwej duszy
13. Nie pytaj 
14. We Slaves of Our Gods (rehearsal) 
15. Witch (live in Warszawa) 
16. Witch (instrumental) 
Autor

12161 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *