Wishdoom „Helepolis”

Wydawca: Metal On Metal Records

Po wpadce jaką była nowa płyta Catch 22 Metal On Metal Records powróciło do dawnej, wysokiej formy. Tym razem wespół z Grekami z Wishdoom.

Wishdoom bowiem jest to młoda kapela, której członkowie zapragnęłi spełniać się grając mieszankę epickiego heavy i doom metalu. I przyznać muszę, że na „Helepolis” osiągnęli całkiem sporo. Dla mnie chyba najbardziej słyszalnyą jest inspiracja epickimi tuzami Manilla Road, a idealnym przykładem jest tutaj „Up The Hammers” – podniosły śpiew, masywne riffowanie, patetyczne zwolnienie. I osobiście rzekłbym, iż pierwiastek epickiego heavy metalu dominuje tu nad wpływami doom’owymi. Jasne, sporo tutaj zagrywek a’la Candlemass, niemniej jednak w większości to ciężkie epickie dźwięki docierają do mych uszu. Choć bardzo często jest to właśnie udane połączenie obu stylistyk jak chociażby w „My Wish Your Doom” z tętentem perkusji, melodyjnym zwolnieniem i bojowym wokalem raz zahaczającym o manierę Dickinsona, raz o manierę Adamsa, a raz o Riverę. No gość ma naprawdę mocarny gardzieł i jest mocną kartą w talii Wishdoom. Generalnie miło się słucha Wishdoom i może jedynym mankamentem płyty jest jej długość. Chętnie skróciłbym ją o dziesięć minut, ale to już tylko i wyłącznie moje widzimisię.

Po zapoznaniu się z „Helepolis” wydaje mi się, że w Grecji znajdują się jeszcze nieodkryte złoża szlachetnego metalu. Dobrze, że istnieją tacy, którzy chętnie wybierają się w te rejony, przeczesują, a co znajdą – pokazują światu.


Ocena: 8/10

Tracklist:


1. Helepolis2. The Battle Of Plataea3. Up The Hammers4. Cimmerian Plains – Son Of Crom5. Crystal World6.7. Zeus The Thunderer


8. Guardians Of Steel


9. Screaming Blade


10. Wishdoom
Autor

12128 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *