Wildernessking “Mystical Future”

Wildernessking - Mystical FutureWydawca: Les Acteurs de l’Ombre Productions

Łapa do góry ilu z Was zna przynajmniej 10 bandów utworzonych w Republice Południowej Afryki? Dwa, trzy? Spoko, bo ja do dziś żadnego. Kraj ten bowiem jest dla mnie tak odległy i tak egzotyczny na gruncie muzyki metalowej, że aż sam się zdziwiłem, że można grać tam takie melodie.

Wildernessking to zespół mający za sobą debiut, dwa splity oraz dwie epki. Dosyć płodnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wskaźnik przestępczości w kraju Mandeli jest o wiele większy niż dajmy na to u naszych południowych sąsiadów… Nie mniej, jeśli zestawimy ze sobą temat śmierci i ogólnej konstrukcji człowieka zbudowanego z pierwiastków dobra i zła, dodamy do tego odpowiednie dźwięki, to okaże się, że afrykanerzy potrafią grać całkiem fajny post black metal oblany ciekawą, magnetyzującą wręcz atmosferą. Wokale opowiadające całą historię, choć stricie black metalowe (“With Arms Like Wands”), świetnie komponują się z post metalowym brzmieniem gitar, zaś cała atmosfera zagęszcza się, by eksplodować w końcu w finalnym, 13 minutowym kolosie jakim jest “If You Leave” (z łagodnym, kobiecym akcentem w tle). Ogólnie, całe “Mystical Future” to taki wypełniony po brzegi kociołek poduszkowego (świetny “To Transcend”), wręcz nostalgicznego i miejscami nieco fantazyjnego klimatu (“White Horses”), który z minuty na minutę wciąga coraz mocniej w wir zdarzeń. I ja to kupuję, może nie za dolara ale za dwa. I choć w muzyce Wildernessking słychać sporo pierwiastków takiego Agalloch czy dajmy na to Swallow The Sun, to jednak muzycy z Cape Town potrafią zgrabnie połączyć wszystkie motywy w całość dając od siebie sporą dawkę własnego, niepowtarzalnego klimatu.

“Mystical Future” to kawał ciekawego post black metalu, z odpowiednią atmosferą i ciekawym brzmieniem. Powinien więc spodobać się odbiorcom lubującym się w nieco spokojniejszych rejonach czarciej sztuki. Do dobrej szklanki jak znalazł.

Ocena: 7,5/10

Tracklista:
1. White Horses
2. I Will Go To Your Tomb
3. To Transcend
4. With Arms Like Wands
5. If You Leave

Autor

477 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *