Wilczyca „Wilczyca”

Wilczyca

Wydawca: Godz ov War Productions

Dało się swego czasu odczuć pewien specyficzny hajp kręcony wokół zespołu o nazwie Wilczyca. Mam jednak wrażenie, że od momentu premiery jakoś to zelżało i teraz można już na spokojnie zasiąść do analizy tego krążka.

Jakby ktoś przegapił ofensywę w mediach społecznościowych, to pokrótce wprowadzę w temat. Wilczyca to dwóch enigmatycznych muzyków, o których wiadomo tylko tyle, że są z Warszawy. Ten ansambl wydawany jest pod skrzydłami Godz Ov War Productions. To z informacji pewnych. A teraz o muzyce. Tak, jest to black metal. Wątpię, żeby ktoś nazwał tak kapelę grająca metal śmierci czy coś z pogranicza hard & heavy. Wilczyca na swoim debiutanckim albumie próbuje wskrzesić ducha starej szkoły black metalu. Mam tu sporo skojarzeń z klimatami pierwszych nagrań Mayhem… Na pewno jest tu mnóstwo szaleństwa, opętanego ducha Deada, który czuwa nad tymi dźwiękami, spoglądając z uśmiechem z jam piekielnych. Podoba mi się brzmienie tego krążka, surowe, brudne, wręcz odpychające. I po tym, co tu napisałem powinno być 10/10 dziękuję, do wiedzenia, proszę się rozejść… No nie do końca tak jest. Nie słucha mi się tej płyty, jako całości zbyt dobrze. Rozbijając muzykę na czynniki pierwsze, jestem na tak, ale jako całość… Mam wrażenie, że coś tu jednak nie do końca zagrało, tak jak powinno… Nie za bardzo mam ochotę wracać do tej płyty. Albo inaczej: trudno mi znaleźć odpowiedni moment na to, żeby wstrzeliła się ona w moje potrzeby muzyczne. Wydaje mi się, że jednak trochę przesadzono tu z chaotycznością i przez to płyta wydaje się mało spójna i trudna w odbiorze. Albo to ze mnie się robi miękka faja i mi na starość zmienia się gust muzyczny… Nie wiem.

Ja bym na Waszym miejscu nie sugerował się niczym, tylko sięgnął po tę płytę i wyciągnął wnioski samemu… Ja na razie odkładam ją na półkę, ale na pewno za jakiś czas wrócę i zobaczę, co się zmieni…

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Na przeklętej ziemi
2. Ego Memini Inferno
3. Wilczyca
4. Burza
5. Rok pierwszy
6. Przyjdź
7. Proch
Autor

862 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *