Whorehouse „Corporation”

Wydawca; Defense Records

Krakowski Whorehouse zamilkł na dość długą chwilę, ale przyznam że nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, bowiem niniejsze wydawnictwo to chyba mój pierwszy kontakt z ich muzyką. A to dość dziwne bo zespół z niedalekiego miasta a i dość swego czasu aktywny koncertowo.

Tak czy inaczej pojawienie się „Corporation” nie wywołały u mnie paroksyzmów szczęścia, ale że trafiła ta płyta do mnie w celach recenzenckich  to tak od jakiegoś czasu sobie ją przesłuchuję. I powiem Wam, że nie jest to złe granie. Ten ich thrash nie jest w żadnym wypadku jakimś retro napieprzaniem, raczej powiedziałbym, że panowie kroczą drogą wytyczoną przez ostatnie produkcje Testament. To zdecydowanie zespół, który na „Corporation” odcisnął największe piętno, zarówno w brzmieniu, jak i w kompozycjach. A nawet wokal Seby zalatuje mnie tu Chuckiem. Agresywne, ale zarazem nie pozbawione melodii granie, gdzie szybkość miesza się ciężarem riffów – bardzo przyzwoicie. Może i trochę zbyt czysto i sterylnie jak na mój spaczony gust, ale przecież nie wszyscy muszą zarażać syfem i kiłą, prawda? Nawet jeśli noszą nazwę Whorehouse, hehe… Tak czy inaczej dostajemy porządne granie, a przy strzałach w stylu „Invaders” głowa sama zaczyna nam chodzić. A przecież na tym ten cały metal polega, prawda?

Fajnie, jestem pozytywnie zaskoczony bo spodziewałem się czegoś słabszego (sam nie wiem dlaczego), a tu nam krakowski kwartet pokazał, że mają coś do powiedzenia na polskiej thrash metalowej scenie.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Corporation
2. The Same Old War
3. Toxic Dance
4. Payback
5. W.W.W.A.W.W.B
6. Invaders
7. The Silent Unsean
8. Anguis In Herba
Autor

11627 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *