White Ward „Love Exchange Failure”

Wydawca: Debemur Morti Productions

Słyszał ktoś o takim zespole jak White Ward? Ja do niedawna, nie miałem pojęcia, że taki zespół istnieje. A istnieje, wydaje płyty i ma się całkiem nieźle. Najnowsze dzieło tej piątki z Odessy nosi tytuł „Love Exchange Failure” i powiem Wam jedno: jest to pozycja warta sprawdzenia.

Ale od początku. Na początku był black metal, potem najwyraźniej pojawiły się fascynacje zupełnie innymi gatunkami muzycznymi. Gatunkami takimi jak jazz i jego odmiany. Te rodzaj muzyki wydaje się być oddalony od stylistyki black metalu. W twórczości White Ward jednak najwyraźniej nie ma miejsca na ograniczenia i chłopaki postanowili połączyć w sobie te dwie dość odmienne muzyczne inspiracje. Nie, żeby byli w tym pierwsi. Byli już tacy, co przetarli ten szlak. Przyznam szczerze, że chyba dopiero teraz, właśnie za sprawą White Ward taka muzyka zaczęła mi się podobać. Może dlatego, że nie jest ona zbyt skomplikowana. Zarówno black metal jak i sam jazz wydają się dość proste i przyswajalne. Może w tym właśnie tkwi siła tej płyty? W żadnym momencie nie mam odczucia, że jest to przekombinowane. Czuć, że muzyka płynie naturalnie, bez żadnej spiny czy nadmiernego wirtuozerstwa. Mamy momenty gdzie jedna i druga stylistyka nie zazębiają się. Mamy też momenty, w których jednoczenie słyszymy klasyczny black metal i np. trąbkę i nadal ma to sens i jest w tym logika. Nawet w takich momentach, gdy te dwa muzyczne światy się łączą, nadal jestem zdania, że wszytko z tą muzyką jest ok. Sam jestem zaszokowany, bo nie spodziewałem się, że można tak mieszać style, a jednocześnie nagrać płytę spójną i niesprawiająca wrażenia zbyt naładowanej dziwactwami.

Zachęcam do samodzielnego odkrywania muzyki White Ward. Ja Wam napiszę tylko, że warto. Co zrobicie z „Love Exchange Failure” to już Wasza sprawa.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Love Exchange Failure
2. Poisonous Flowers of Violence
3. Dead Heart Confession
4. Shelter
5. No Cure for Pain
6. Surfaces and Depths
7. Uncanny Delusions
Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *