Werewolf „The Order of Vril”

Wydawca: No Colours Records

Polska reprezentacja w No Colours Records jest po pierwsze całkiem mocna pod względem ilościowym, a po drugie – i co ważniejsze – mocna pod względem jakościowym. Czego dowodzi nowy krążek Werewolf.

Werewolf bowiem to dwóch polskich wojów, z których obecnie jeden udał się już na spotkanie z Quorthonem w Valhalli. Dlatego ciekawy jestem, co dalej będzie z takimi kapelami jak właśnie opisywana bądź z Juvenes, tworzonego przez ten sam duet. „The Order Of Vril” pokazał bowiem jak dobrym zespołem jest (był) Werewolf. Serio, dawno już nie słyszałem tak udanego materiału, który poruszałby się na polu pagan/black metalu z symfonicznym zacięciem. Osiem kawałków, z którymi mamy do czynienia jest bogato okraszonych partiami parapetu, tworząc majestatyczny podkład do agresywnego i szybkiego black metalu. Zazwyczaj taka muzyka nie leży w kręgu moich najbliższych upodobań, jednak to co duet pokazał na „The Order Of Vril” przeszło moje oczekiwania. W zasadzie jedyne do czego mogę się przyczepić to okładka, która zalatuje kiepskim komputerowym kiczem, bo muzycznie – miodzio! I nie ważne, czy Werewolf gra bardzo szybko (otwierający całość „Wolfs Lair”) czy schodzi do średniego tempa w „The Legions Of TTF” – cały czas utrzymuje się wysoki poziom. Sporo tutaj wpadających w ucho fragmentów, oczywiście zachowujących odpowiednią moc i agresję, nawet pomimo tego, że w gruncie rzeczy to nie gitary, lecz klawisze są najbardziej słyszalnym instrumentem na drugim krążku zespołu z Piły. Oczywiście nie cały czas, bo niekiedy wiosła wybijają się jak w utworze tytułowym, jednak zdecydowanie można rzec, że Werewolf stawia na klawiszowe granie. Ale wychodzi im to wyśmienicie.

Zasadniczo to „The Order Of Vril” jest typową produkcją spod znaku pagan/black z tym, że zaaranżowaną i odegraną w bardzo dobry sposób. Myślę, że gro zespołów może stawiać sobie Werewolf za wzór, jak nagrać krążek z mnóstwem klawiszy i nie popaść w przesadę.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Wolfs Lair
2. Night Hunter
3. Dark Pagan Mountains
4. The Order of Vril
5. The Return of Wolf’s Brothers
6. The Legions of TTF
7. Alpenfestung
8. Vrilmacht
Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *