Weapon “From the Devil’s Tomb”

Wydawca: Agonia Records

Przyznaję, zeszło mi długo z napisaniem tych paru zdań na temat “Fromt the Devil’s Tomb”. Jednak ciężko sklecić coś konstruktywnie złośliwego kiedy na drugi (bo pierwszy rzut w ogóle był całkiem inny) oka nie ma się do czego przypieprzyć. I dzisiaj złośliwie nie będzie.

Wspominany „pierwszy rzut oka” był równie trafiony co kadra na ostatni mecz z Ekwadorem. Nazwa zespołu, mało urocze twarzyczki chłopaków, ich ksywy, a na to wszystko okładka wskazywało jasno, że panowie grają to co grają. Wyciągnąłem więc szablon numer 665 zatytułowany „Znowu Kurwa Nudny Black Metal”, aby z wrodzoną złośliwością zjebać panów. Płyta zaczęła się kręcić i Zonk. Przyznaje pierwsze dwa utwory mnie zanudziły strasznie, ale potem Weapon się obudził i włączyli 6 bieg i jak pierdolnęło, zaśmierdziało siarką i piekłem to aż mi się rogi z radości podniosły. Nie będę się bawił w określanie tego co Weapon prezentuje na swojej płycie. Powiedzmy, że jest to faktycznie połączenie elementów black i death metalu z kopalnią riffów do nucenia przy goleniu Chasydów. Do „From the Devil’s Tomb” dodana jest jeszcze szczypta przestrzennych progresywnych dźwięków i ja jestem kupiony. Są też i klawiszowe smaczki, ale na szczęście wyważone. Zazwyczaj takie mieszanie stylów i kombinowanie określa się mianem „muzycy nie potrafią się zdecydować na swoją drogę”. Słuchając krążka Weapon – poza dwoma pierwszymi utworami – można powiedzieć: oni doskonale wiedzą, którą muzyczną ścieżką chcą podążać. I mi się to podoba, bardzo też jestem ciekawy, czy będą w stanie przeskoczyć ten album.

Generalnie podsumowując: płyta wielokrotnego użytku, stosować według własnego uznania. Możliwość przedawkowania nie istnieje. Nie musicie więc konsultować się z lekarzem, co najwyżej z Agonią, bo to oni wydali drugi krążek Weapon.

Ocena: 8.5/10

Tracklist:

01. From the Devil’s Tomb
02. Vested in Surplice and Violet Stole
03. Furor Divinus
04. Vorter – 11724
05. LEFTHANDPATHYOGA
06. The Inner Wolf
07. Sardonyx
08. Trishul
09. Towards the Uncreated 

Autor

3832 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *